Xiaomi CEO’sundan 5G akıllı telefonlar için iddialı açıklama

  0
  336


  Xiaomi 5G telefon

  Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

  Oppo Google News

  4G’nin yerini alan 5G teknolojisi için akıllı telefon üreticileri sağlam adımlar atıyor. Bu teknolojiyi kitlelere yayan ise Xiaomi olacak gibi görünüyor.


  Xiaomi, hali hazırda 5G akıllı telefon modelleri sunuyor. Aynı zamanda başka birçok üreticinin de 5G’li telefonu bulunuyor. Ancak firma 2020 için daha büyük düşünüyor. CEO Lei Jun’un açıklamasına göre Xiaomi’nin yeni yılda fiyatı yaklaşık 285 doların üstünde olan her telefonunda 5G desteği olacak. Aşırı bütçe dostu modelleri Redmi tarafına kaydıran şirket, bu açıklamaya bakılırsa yeni yıldaki hemen her modelini 5G desteğiyle satışa sunacak. 5G altyapısı daha yaygın olarak hazırlanmadan mobil dünyayı hazır hale getirecek Xiaomi, 2020’de en az 10 adet 5G’li model ile karşımıza çıkacak deniyor. Bu gerçekten 5G’nin yaygınlaşmasını hızlandıracak gibi görünüyor. Çünkü kişiler bu telefonları aldıktan sonra operatörler üstündeki baskıyı artıracak. Bahsedilen 5G’li telefonların elbette geriye dönük 4G / 3G desteği de olacak.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  Xiaomi tarafından iddialı bir model geliyor

  Geçtiğimiz günlerde ortaya çıktığı kadarıyla firmadan beş kameralı Mi Note 10 / Mi CC9 Pro modelinden daha iyi kameraya sahip bir telefon geliyor. Direkt olarak “kamera odaklı” geliştirildiği aktarılan bu yeni modelin, uzun süredir beklenen Mi Mix 4 olma ihtimali bulunuyor. Aynı zamanda bu kamera odaklı yeni modelin bir Redmi olma ihtimali de bulunuyor. Merak uyandıran telefonun 2019 bitmeden çıkabileceği iddia ediliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Türkiye’de de satılacak Xiaomi Mi Note 10

  Kaynak: Log

  İlginizi Çekebilir!  Bu zararlı yazılım Türkiye’de 18 bin kullanıcıyı etkiledi


  Oppo Forum Google News

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz