Tesla Model 3’e performans odaklı dikkat çeken güncelleme - Oppo Forum
e
sv

Tesla Model 3’e performans odaklı dikkat çeken güncelleme

831 okunma — 19 Kasım 2019 08:26


Tesla Model 3

Elektrikli otomobil pazarının en önemli araçlarından Tesla Model 3 için performansı artıran yeni bir güncelleme yayımlandı.


Tesla Model 3, özellikle fiyatı nedeniyle firmanın son dönemde en çok ses getirdiği aracı konumunda yer alıyor. İşte bu aracın en pahalı ve performanslı versiyonu, yazılım güncellemesi ile daha güçlü hale getirildi. Uzaktan gönderilen güncelleme ile Model 3’ün “Performance” versiyonu artık 0’dan 100 km/s 3 saniyede daha kısa bir sürede çıkabiliyor. Daha önce aracın 100 km/s hıza ulaşması 3,2 saniye sürüyordu. Bir güncelleme ile araca yaklaşık yüzde 5 daha fazla güç veren Tesla, bu konuda gerçekten sektörün geleceğini gözler önüne seriyor. Yazılım güncellemeleri ile Model serisi araçlar sürekli olarak gelişiyor ve daha iyi hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3 öncesinde Model S için performansı artıran bir güncelleme çıkmıştı

Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan bir güncelleme Model S’e tam 50 beygir eklemişti. Daha önce de söylediğimiz gibi yazılım güncellemesi ile 50 beygir ekstra güç inanılmaz görünürken, bu detay Tesla’nın geleneksel otomobil sektörünün ne kadar önünde olduğunu bir kez daha gösteriyor. Firma mevcut modellerini güçlendirme yanında gelecek için de çalışıyor. Model Y, Roadster ve Semi‘nin satışa çıkması için çalışmalar sürüyor ve firma yakında elektrikli pickup modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Ayrıca Çin’de inşası süren fabrika yanında Almanya’da da yeni bir fabrika açılıyor.

İlginizi Çekebilir!  Elektronik Aletlerdeki Batarya Sorunu

İlginizi Çekebilir

Otonom iniş özellikle iş jeti

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli