WhatsApp Tehlikesi Bitmek Bilmiyor - Oppo Forum
e
sv

WhatsApp Tehlikesi Bitmek Bilmiyor

692 okunma — 07 Aralık 2019 08:54

WhatsApp Tehlikesi Bitmek Bilmiyor

Ülkemizde en ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp son zamanlarda kullanıcılarını korkutan tehlikesi ile gündemde. WhatsApp Tehlikesi yıllardır bitmek bilmiyor. Uygulama her ne kadar benzerlerine göre daha kullanışlı ve popüler olsa’da tüm dünyada güvenliği en çok sorgulanan kişisel mesajlaşma uygulamaları arasında hep yerini korudu.

Türkiye’de bu kadar çok ve aktif kullanılması tüm dünyada böyle kullanılıyor algısı yaratmasın. Bir kaç ülkede popüler olarak kullanılan WhatsApp yazılımsal açıkları dolayısıyla sürekli olarak deliniyor ve kullanıcı bilgileri ele geçirilebiliyor.

WhatsApp Tehlikesi olarak tanımlanan arasında görebileceğimiz bir olay geçen sene gerçekleşmişti. Cevapsız çağrı sonrasında oluşan bir açığı yakalayan kötü yazılımcılar bu yol ile kullanıcıların akıllı cihazlarına sızmayı başarmışlardı.

Tabi’ki bu tür açıklar milyonlarca kullanıcıyı etkileyebilecek şeyler değiller, bu tehlike yalnızca o grubun seçtiği kişilere uygulanmıştı. Fakat bu tür olaylar WhatsApp Tehlikesi gerçeğini gösteriyor.

Bunun gibi yüzlerce benzer olay mevcut fakat son zamanlarda oldukça ses getiren bir olay daha gün yüzüne çıktı.

WhatsApp Tehlikesi Devam Ediyor

WhatsApp Tehlikesi olarak duyduğumuz olaylar sadece buz dağının görünen kısmı diyebiliriz. Son zamanlarda Türkiye başta olmak üzere orta doğu ülkelerini tehlikeye sokan bir skandal daha çıktı.

İlginizi Çekebilir!  Vivo Y16 PUBG Mobile Kaç FPS Alır?

Tanıdığınız veya tanımadığınız kişiler tarafından gönderilen bağlantılara tıklamanız sonrasında telefonunuza bilmeden yüklediğiniz zararlı yazılım arka planınızda hep çalışır durumda oluyor. Sizin adınıza başkalarına mesaj attığı gibi onlarında bu zararlı yazılımdan etkilenmeleri sağlıyor.

Tabi’ki şuanda gündemde olan bu WhatsApp Tehlikesi olayı aslında kullanıcı bilgilerinden çok ülkelerin Askeri kurumlarına sızmak ve onlardan bilgi çalmak adına olduğu anlaşıldı.

Kaynak: SiberStar.ComOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli