WhatsApp Hindistan'daki hesapları yasaklamaya devam ediyor - Oppo Forum
e
sv

WhatsApp Hindistan’daki hesapları yasaklamaya devam ediyor

326 okunma — 24 Eylül 2022 01:07
WhatsApp Hindistan'daki hesapları yasaklamaya devam ediyor

WhatsApp Hindistan için harekete geçti! Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma platformu WhatsApp’ın aylık açıklama beldesine göre, Nisan ayında Hindistan’da 16.7 lakh hesaplarını yasakladı. Bunlardan 122 hesap, kullanıcı şikayetlerine dayalı zorunlu eylemler nedeniyle yasaklanırken, bunların büyük bir kısmı, yaklaşık 16.66 lakh hesabı, uygulamadaki zararlı etkinlikleri önlemek için yasaklandı.

WhatsApp’tan Açıklama

WhatsApp Hindistan'daki hesapları yasaklamaya devam ediyor

WhatsApp Hindistan’daki hesapları yasaklamaya devam ediyor

Aylık raporda, “Özellikle önlemeye odaklandık çünkü zararlı faaliyetlerin ilk etapta gerçekleşmesini durdurmanın, zarar meydana geldikten sonra tespit etmekten çok daha iyi olduğuna inanıyoruz” dedi.

WhatsApp çerçevesine göre, uygulama, hesabı işleten kullanıcının platformda kötü niyetli olduğundan emin olduğunda bir hesabı yasaklar. “Amacımız, kötü niyetli hesapları mümkün olduğunca çabuk tespit etmek ve durdurmaktır, bu yüzden bu hesapları manuel olarak tanımlamak gerçekçi değildir. Bunun yerine, günde 24 saat, haftada 7 gün hesapları yasaklamak için harekete geçen gelişmiş makine öğrenme sistemlerimiz var “dedi.

Şirket, bir hesabın diğer kullanıcıların rapor göndermesi veya hesabı engellemesi gibi olumsuz geri bildirimler biriktirmesi de dahil olmak üzere çeşitli durumlarda hesabı yasakladığını söyledi.

İlginizi Çekebilir!  Google açıkladı; işte 2019’un en iyi Android oyun ve uygulamaları

Raporda ayrıca, WhatsApp’ın sistemlerinin hesabı ve kullanıcının davranışını değerlendirdiği ve çok sayıda olumsuz geri bildirim bildirildikten sonra uygun önlemleri aldığı belirtildi.

Anlık mobil mesajlaşma firması, “yüksek motivasyonlu istismarcıları” tespit etmek ve bunları platformdan yasaklamak için makine öğrenimi ve diğer analitik araçları kullanır.

WhatsApp Hindistan’daki hesapları yasaklamaya devam ediyor

Daha önce, WhatsApp Mart ayında yaklaşık 18 lakh hesabı ve Şubat ayında 14.26 lakh hesabını yasaklamıştı. 2022 Yılının Ocak ayında, toplam 18.58 lakh Hint hesabı yasaklandı. WhatsApp ayrıca 2021’de bir dizi hesabı da yasaklamıştı. Aralık 2021’de WhatsApp tarafından 20.79 lakh Hint hesabı ve aynı yılın Kasım ayında 17.5 lakh yasaklandı.

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Hatası ve Çözümü

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Hatası ve Çözümü

Geçen yıl yürürlüğe giren yeni BT kuralları, 50’den fazla lakh kullanıcısı olan dijital platformların her ay uyumluluk raporları yayınlamasını, alınan şikayetlerin ayrıntılarından ve sorunları çözmek için hangi eylemlerin yapıldığından bahsetmesini gerektiriyor.

WhatsApp Nedir?

Daha önce, WhatsApp uçtan uca şifreli bir platform olmanın, herhangi bir mesajın içeriğinde görünürlük olmadığını vurgulamıştı. Bunun üstesinden gelmek için, kötü niyetli hesaplardan gelen bir dizi davranışsal sinyale ve insanların bunları ne sıklıkta rapor ettiğine güvenirler.

İlginizi Çekebilir!  League of Legends VCRUNTIME140_1.DLL Bulunamadı Hatası Nasıl Düzeltilir?

WhatsApp Hindistan

Hesaplardan gelen davranışsal sinyallerin yanı sıra, WhatsApp AI, kullanıcı raporları, profil fotoğrafları, grup fotoğrafları ve açıklamaları dahil olmak üzere mevcut şifrelenmemiş bilgilere ve platformunda kötüye kullanımı tespit etmek için gelişmiş diğer bazı AI araçlarına ve kaynaklarına da güvenir.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli