WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Hatası ve Çözümü OPPO
e
sv

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Hatası ve Çözümü

821 okunma — 24 Ocak 2022 08:35
WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Hatası ve Çözümü

İletişim araçlarından biri olan WhatsApp hemen hemen herkesin kullandığı bir uygulama. Bu uygulamanın kullanılması esnasında birçok sorunla karşılaşılabilmektedir. Bu içeriğimizde Android ve İOS telefonlara sahip kullanıcılar için WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Hatası ve Çözümü hakkında detayları sizler için derledik…

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Sorunu 

WhatsApp kullanan kullanıcıların en çok araştırma yaptıkları hatalardan biri de bildirim sesinin gelmemesidir. Bu durum genelde kullanıcıların  farkında olmadan bildirim sesini kapatmalarından  ya da mağazadan  gelen güncellemeleri otomatik olarak devre dışı bırakılmaları gibi sebeplerden kaynaklanmaktadır . Bu gibi durumlardan ötürü de bildirim sesinden bir problem olursa aşağıda yer alan önerileri dikkate alarak çözüme ulaşabilirsiniz.

İlgi İçerikler:

WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Hatası ve Çözümü İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? 

WhatsApp mesajlaşma uygulamasıyla birlikte güncel olan güncellemelerle birlikte bir çok WhatsApp kullanıcısında mesaj bildirim sesi pasif hale gelmiş durumda. Peki WhatsApp kullanıcıları bildirim sesini yeniden nasıl aktif edecek? Bu işlemin nasıl yapılacağını bilmeyenlerin birçoğu bu konuda bilgi edinmeye çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilir!  WhatsApp Sticker Nasıl Gönderilir?

Bizlerde bu konuda sizler için derlediğimiz  güncel çözüm yöntemleriyle birlikte, sorununuzu nasıl düzeltip  eskisi gibi sizlere gelen mesaj ya da arama bildirim sesini  fark etmenizi sağlayacak olan yolları anlatacağız. Şayet sizlerde aşağıda yer alan çözümleri uygulamanıza rağmen halen WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor sorununuz  devam ediyorsa mutlaka WhatsApp desteğe durumu bildirin.

İlginizi Çekebilir:Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma Kodsuz

WhatsApp mesajlaşma uygulamasına girerek ve sağ üste yer alan üçlü noktaya tıklayın  oradan ayarlara giriş sağlayın . Daha sonra da karşınıza çıkan menü üzerinden Bildirimler seçeneğini işaretlemesini basın . Ses kısmı yanında yer alan  yazıda eğer ses için  yok yazıyorsa orayı  herhangi bir ses dosyasıyla değiştirmesini yapın . Burada önemli olan ve dikkat edilmesi gereken cihazın bildirim sesinin açık olup veya olmamasıdır.

↓↓↓↓↓ İlgini Çekebilir!  ↓↓↓↓↓

OPPO WhatsApp Üzerinden Destek Vereceğini Açıkladı

OPPO WhatsApp Üzerinden Destek Vereceğini Açıkladı

Android ve İOS Telefonlarda WhatsApp Bildirim Sesi Gelmiyor Hatası ve Çözümü 

WhatsApp mesajlaşma uygulamasına giriş yapılmasının ardından  sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayın.  Ayarlar kısmını açarak ses bölümünün yanında yer alan kısımda “Yok” ibaresine tıklayın. Sorunun çözümü sağlanacak. WhatsApp Bildirim Sesi Ayarları yapılmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir!  WhatsApp Kişi Kısayolu Oluşturma

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli