Twitch Yayıncılarının Kazançları - Para Kazanma | Oppo Forum
e
sv

Twitch Yayıncılarının Kazançları

456 okunma — 29 Ocak 2022 13:22
Twitch Yayıncılarının Kazançları - Twitch ile Nasıl Para Kazanılır?

Twitch yayıncılarının kazançları Twitch’te yayın yapmak bugünlerde her gencin hayali. Ancak Twitch yayıncısı olmak göründüğü kadar kolay değil.

Twitch Yayıncılarının Kazançları

Twitch yayıncıları, bir kişinin özel bir kanal oluşturabileceği ve internet üzerinden yayın yaparak takipçi toplayabileceği bir platformdur. Geniş kitlelere hitap eden yayıncılar, Twitch hesabı oluşturup kanal konsepti belirleyerek izleyicinin kanalına abone olarak farklı miktarlarda para kazanıyor.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Keşfete Düşme 2022

Twitch platformu da en az Youtube kadar popüler olup, doğru konsept belirlenerek izleyici beklentileri karşılandığında yüksek kazançların sağlanabileceği bir stream platformudur.

Twitch İle Nasıl Para Kazanılır?

Twitch

Twitch

Twitch yayıncıları, kanallarına abone olan kişilerden gelir elde eder. 3 ay veya 6 ay opsiyonlu abonelik dönemleri vardır. İzleyici kanala abone olarak ne kadar süreyle abone olacağını belirler ve kanal sahibine para gönderir.

Abonelik süresi sona erdiğinde, izleyicinin tekrar abone olması gerekir. Böylece yayıncı düzenli gelir elde edebilir. Ayrıca izleyiciler istasyona bağış da yapabilirler. Geniş bir kitleyi kendine çeken ve popülaritesini artıran yayıncılara da şirket sponsor olabilir.

İlginizi Çekebilir!  Yeni Operatör Gsm: Netgsm Güvenilir Mi?

Twitch yayıncıları, canlı yayınlarının yanı sıra abonelikler ve sponsorluklar sırasında bağış toplayabilir. Yayın sırasında toplanan bağış miktarı, izleyicilerin ne kadar gönderdiğine bağlıdır.

Türkiye’de Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Türkiye’de Twitch’te yayın yapan popüler yayıncıların tahmini kazançları şu şekilde;

 • Twitch Yayıncılarının Kazançları - Twitch ile Nasıl Para Kazanılır?

  Twitch Yayıncılarının Kazançları – Twitch ile Nasıl Para Kazanılır?

  1.200.000’den fazla takipçisi olan Jahrein’in 1.000 veya daha fazla abonesi var. Yayın başına yaklaşık 300 TL kazanın. Aylık ortalama geliri 40.000 TL’nin üzerindedir.

 • 800 binden fazla abonesi bulunan Ferit Wtcn, yayın başına ortalama 300 TL bağış alıyor. Aylık ortalama geliriniz 40.000 TL olarak tahmin ediliyor,
 • 500 binden fazla takipçisi olan Kemal Can, yayın başına ortalama 200 TL ve 300 TL kazanıyor. Aylık geliri 30.000 TL’yi aşan,
 • 500 bini aşkın abonesi bulunan Cem Karakoç, “Mihtrain” yayınları için 200 TL ve üzeri bağış kazanıyor. Yıllık gelirinin 20.000 TL’yi aştığı tahmin edilmektedir,
 • 500 bin abonesi bulunan Cantuğ Ulusoy “Unlost” yayın başına 300 TL bağış topluyor. Aylık 15.000 TL geliri olan Unlost, destekçilerden de hatırı sayılır bir gelir elde ediyor,
 • 500 bini aşkın takipçisi ve 50 abonesi olan Kaan Atıcı “Elwind” ayda ortalama 15.000 TL ve üzeri kazanıyor.

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli