İnstagram Keşfete Düşme 2022 - Oppo Forum
e
sv

İnstagram Keşfete Düşme 2022

611 okunma — 07 Ocak 2022 04:45
İnstagram Keşfete Düşme 2022

İnstagram keşfete düşme, bazı şartların bir araya gelmesi ile mümkündür. Hesabın takipçi sayısı, beğeni sayısı, konsepte uygun içerik tasarımı, etiketleri ve paylaşım  saatleri insta keşfete düşme konusunda büyük önem taşır. Saydığımız bu detaylara dikkat ederek binlerce kişiye ulaşabilir, takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Detaylar ise şu şekilde;

İnstagram Keşfete Düşme 2022

 • Adım 1: Belirli bir takipçi sayısına ulaşın.
 • Adım 2: Özgün içerikler hazırlayın.
 • Adım 3: Konum paylaşımı yapın.
 • Adım 4: Etiket kullanımına dikkat edin.
 • Adım 5: Paylaşım saatlerine dikkat edin.

Adım 1: Belirli Bir Takipçi Sayısına Ulaşın 

İnstagram keşfete düşmek için ilk olarak belirli bir takipçi sayınızın olması gerekir. Bu sayı rekabette olduğunuz sayfalara göre değişebilir ancak eğer niche bir sayfaya sahipseniz 1000 gerçek takipçiyi geçmeniz gerekir. Nadir durumlarda takipçisi olmayan hesapların keşfete düştüğü görülür. Bunun sebebi gündeme uygun gönderilerdir.

Adım 2: Özgün İçerikler Hazırlayın 

Filtre seçimleri, çözünürlük ve özgünlük. Bir görsel hazırlarken bu kriterlere dikkat edilmelidir. Kopya içeriklerin keşfete düşme olasılığı çok düşüktür. Bunun için kendi tasarımlarınızı veya boyutlandırmalarınızı yapmanız gerekir. Ek olarak renklerle de oynayabilirsiniz. İnstagram keşfete düşme olayı için etkili olabilir.

İlginizi Çekebilir!  Düşük seviye Android cihazlara yönelik korkutan açıklama

Adım 3: Konum Paylaşımı Yapın 

Paylaştığınız fotoğraflarda konum paylaştığınız taktirde o konumdaki görselleri listeleyen kişilerin karşısına çıkabilirsiniz. Instagram’a konum eklemek basit bir olaydır, deneyin ve görün.

Adım 4: Etiket Kullanımına Dikkat Edin 

Instagram keşfete düşme 2021 yılında dahi etiketlerin yanlış kullanımı ile mümkün olmayan bir duruma getiriliyor. Bunun için konu çerçevesinde olan 2 veya 3 adet etiket kullanmalısınız. Çok sayıda etiket kullanmak zarar verecektir.

 • Spam etiketlerden uzak durun.
 • Etiketleriniz konu ile paralel olsun.
 • Kısa etiketleri seçin.
 • Gündem ile paralel gidin.
 • Popüler etiketleri takip edin.

Adım 5: Paylaşım Saatlerine Dikkat Edin 

İnstagram Keşfete Düşme 2022

İnstagram Keşfete Düşme 2022

Keşfete düşebilmek için sayfanızın en aktif saatlerini bilmeniz gerekir. Kolektif olarak gerçekleşen etkileşimden dolayı keşfete düşme şansınız artar. Bunu tespit edebilmek için sayfanıza benzer sayfaların paylaşım saatlerine bakabilirsiniz.

Paylaşım saatlerini seçtikten sonra istikrarlı olarak her gün o saatlerde paylaşım yapın. Sizin için faydalı olacaktır.

Bir diğer beğenebileceğiniz paylaşımımız olan Instagram’da Öne Çıkmak İçin 5 Mükemmel Uygulama adlı içeriğimize de bakabilirsiniz.Oppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli