Telefondan Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir? - Oppo Forum
iPhone Şarj Döngüsü Nasıl Öğrenilir?

Sıradaki içerik:

iPhone Şarj Döngüsü Nasıl Öğrenilir?

e
sv

Telefondan Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir?

1504 okunma — 26 Ağustos 2021 10:22
Telefondan Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir?

Telefondan Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir? Bildiğiniz üzere cihazlarımızda çok sayıda gereksiz dosya bulunuyor. Gereksiz dosyalar nasıl silinir ? Telefonumda asıl yer açabilirim ? gibi aklınızda sorular var ise  bunları çözeceğiz. Hadi gelin şimdi gereksiz dosyalar nasıl silinir ona bakalım.

Herkesin nefret ettiği gereksiz dosyalar telefonumuzda oldukça fazla yer kaplıyabiliyor. Biz sizler için araştırdık ve bu gereksiz, boş dosyalarınızdan kurtulmanız için çözüm getirdik.

Telefondan Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir?

Bu yazımızda android işletim sistemine sahip telefonlar için dosya temizliğinden bahsedeceğiz. Bu işlemleri yaparak cihazınızı ferahlatabilirsiniz. Gereksiz verilerden kurtularak başka programlar indirmek için yer açabilirsiniz.

Google Files

Google Files Uygulaması

Google Files Uygulaması

Google files sayesinde gereksiz uygulamaları silebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için aşağıda belirteceğimiz adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

 • Google files yüklü değilse buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
 • Uygulamaya girince sol alttan ” temizle” yazısına tıklayın
 • gereksiz dosyalar kısmına girin
 • dosyaları göstere tıklayın
 • silmek istediğiniz dosyaları seçin ve temizle yazısına tıklayın.

Bu işlemlemleeri yapınca hem gereksiz dosyaları görüntülemiş olursunuz ve sileceğiniz dosyayı önden görürsünüz. Bu sayede yanlış veya tutmak istemediğiniz dosyaları silmekten kurtulursunuz.

İlginizi Çekebilir!  2.sayfa instagram 2023

Verileri Silme

Verileri silme işlemi çok kolay ve program gerektirmeyen bir işlem. Herksiz rahatça yapabileceği bu yönden ile uygulamaların tuttğu gereksiz dosyalardan kurtulursunuz. Hadi gelin şimdi teker teker aşamaları inceleyelim.

 • Ayarlara girin .
 • Depolama kısmına yada hafıza bölmesine girin.
 • Uygulamaların kulladındığı hafıza kısmını göreceksiniz.
 • Ön belleğe alınmış verileri seçin.
 • Verileri silin.

Bu yazımızda sizlere telefondan gereksiz dosyaları silerek yer açma işlemlerini gördük. Sizlere aslında en hızlı yöntemi söyleyeceğiz telefonu sıfırlama yöntemi. Telefonu sıfırlayarak çok kolay bir şekilde gereksiz verileri silebilir, telefonunuzda yer açabilirsiniz. Telefonu sıfırlamadan önce gerekli şeyleri yedeklediğinizden emin olun yoksa gerekli dosyaları, resimler, ve uygulamaları silebilirsiniz.

Siz hangi yöntemleri kullanıyorsunuz ? Bu gösterdiğimiz yöntemler işe yaradı mı ?  Yoruma bekliyoruz soru ve önerilerinizi.Oppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli