Taylor Swift hayranlarına yakardı; linç kampanyası başladı - Oppo Forum
Huawei Mate X modelinin elde ettiği büyük başarı

Sıradaki içerik:

Huawei Mate X modelinin elde ettiği büyük başarı

e
sv

Taylor Swift hayranlarına yakardı; linç kampanyası başladı

840 okunma — 19 Kasım 2019 08:27


Taylor Swift

Taylor Swift ilginç bir internet lincinin tam ortasında yer alıyor. Swift müziğine dair haklarını korumak için hayranlarının yardımına başvurdu.


Taylor Swift kariyerinde yükselmeye ve yeni projelerle hayranların karşısına çıkmaya devam ederken bu yolda da ciddi bir engelle mücadele ediyor. Kendi müziğinin haklarını geri isteyen şarkıcı; görünen o ki uzun bir mücadele sonucu “son çareye” başvurmak zorunda kalmış. Twitter üzerinden bir durum güncellemesi paylaşan şarkıcı müzik endüstrisi yetenek menejeri Scooter Braun ve bağlı olduğu eski plak şirketinin sahibi Scott Borchetta’yı ifşa etti. Swift, ikilinin eski şarkılarını televizyonda yeniden seslendiremeyeceğini belirttiğini söylerken hayranlar için sürpriz olması planlanan Netflix projesi de afişe oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taylor Swift hayranlarının yardımını istiyor

Swift’in geçtiğimiz birkaç yılını mercek altına alacak gelecek Netflix belgeselinde de eski müziklerini ve performanslarını kullanamadığını açıklayan ünlü şarkıcı “Başka ne yapabilirim bilemiyorum. Onlara nasıl hissettiğinizi söyleyin.” temalı bir metin paylaştı. Kısa sürede Twitter üzerinde yayılan bu çağrı üzerine hayranların linç kampanyası da başlamış oldu. Perez Hilton, Braun’un telefonunu ve e-postasını sızdırma imasında dahi bulundu. Hayranlar ise kendi aralarında Braun ve Borchetta’ya ait olduğu iddia edilen özel iletişim bilgilerini paylaşıyor. Bunun bir suç olduğunun da altını çizelim. Söz konusu bilgilerin bu şekilde paylaşımı ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu sebeple Swift’in Braun ve Borchetta’yı doğrudan hedef göstermesini eleştirenler de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir!  Barbie Sihirli Dünya Türkçe Dublaj Full izle

Daha makul çözümler arayan hayranlar da mevcut. #IStandWithTaylor hashtag’i ile Twitter’da düşüncelerini dile getiren hayranların yanı sıra; change.org üzerinden kampanya düzenleyenler de bulunuyor. Braun ve Borchetta tarafından herhangi bir açıklama ise paylaşılmadı.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Kasım 2019 ajandası

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli