Kopamıyorlar; Huawei için bir 90 gün daha! - Oppo Forum
e
sv

Kopamıyorlar; Huawei için bir 90 gün daha!

747 okunma — 19 Kasım 2019 08:08


Huawei

Amerika Birleşik Devletleri, teknoloji devi Huawei için verilen ticaret iznini ambargo tam olarak devreye alınmadan önce bir 90 gün daha uzattı.


Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı, hatırlarsınız yaz aylarında Huawei’ye yönelik ambargo için bir 90 günlük izin vermiş ve üstüne bir 90 gün izin daha çıkarmıştı. Donanımsal açıdan firmaya muhtaç olan şirketlerin durumu nedeniyle toplamda 180 güne çıkan ambargo erteleme kararı, dakikalar önce bir kez daha uzatıldı. Daha önceki 90 günlük iznin bittiği gün yenisi çıkaran Trump yönetimi, bu izinle temel olarak ABD şirketlerin Huawei ile işe yapmasına izin veriyor. Daha önce 2 haftalık bir izin alacağı iddia edilen firma, yinelenen 90 gün ile 2020 Mart ayına kadar hem ticarete devam edecek hem de mevcut cihazlarına güncelleme gönderebilecek. Tüm bu erteleme sürecine rağmen ambargonun kesin olarak kaldırılması konusunda ise maalesef bir adım atılmıyor. Bu da Mate 30 ailesinin Android lisansına yakın zamanda kavuşamayacağı anlamına geliyor. Bu da gerçekten oldukça üzüyor. Özellikle incelemesine burada yer verdiğimiz Mate 30 Pro‘ya çok yazık oluyor.

İlginizi Çekebilir!  Valorant Hata Kodu 29 çözümü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ambargosunun tamamen kalkma ihtimali her zaman bulunuyor

Ancak bu özellikle Trump başta olduğu süre boyunca çok zor görünüyor. Trump açık şekilde Huawei’yle iş yapmak istemediklerini belirtiyor. Bu açıdan da 2019’u maddi açıdan güzel geçiren firmanın, 2020’de -en azından mobil taraf için- zor bir yıl bekliyor. Çünkü Android’in yerini alması için hazırlanan HarmonyOS işletim sisteminin oturması için de en az 3 yıl gerekiyor. Firma bu yüzden sık sık Android ile yollarına devam etmek istediklerini belirtiyor. Ancak Android lisansının alınması yukarıda da dediğimiz gibi yakın zamanda beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin çok dikkat çeken yeni modeli Mi Mix Alpha

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli