Silinen Whatsapp Konuşmalarını Getirme! - Silinen WhatsApp Mesajları
e
sv

Silinen Whatsapp Konuşmalarını Getirme!

2605 okunma — 17 Mart 2021 20:44
Silinen WhatsApp Konuşmalarını Getirme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Silinen Whatsapp Konuşmalarını Getirme! İnsanlar arkadaşlarına ve ailelerine neler yaptıklarını, nereye gittiklerini WhatsApp kullanarak basit bir şekilde ulaşabilir. Ancak yanlışlıkla Android’inizdeki önemli dosyaları sildiyseniz bazen veri kaybı yaşayabilirsiniz. Silinen Whatsapp konuşmalarını geri getirme işlemini öğrenmek için size biraz yardım gerekebilir.

Unutmayın! Önemli verileri kaybettiğinizde ve kurtarmak istediğiniz anda Android telefonunuzu kullanmayı bırakın veya bir şeyler güncellemeyin. Aksi takdirde yapacağınız her işlem yedek dosyanızın üzerine yazılır ve yanlışlıkla sildiğiniz mesajlar artık geri alınamaz hale gelirler.

Sorunu Tam Olarak Anlayın

Öncelikle mesajlarınızı neden kaybettiğinizi tam olarak anlamanız ve bu duruma uygun bir kurtarma stratejisi geliştirmeniz gerekli. Örn. Whatsapp uygulamanızı yanlışlıkla kaldırmış veya verilerini temizlemiş olabilirsiniz. Ya da bir sohbetinizi silmiş ve geri getirmek istiyorda olabilirsiniz. Bunun dışında telefonunuzun başına bir iş gelmiş ve mesajlarınızı yeni telefonunuza geri getirmek istiyorda olabilirsiniz. Peki bu farklı durumlarda mesajları geri getirmek için neler yapmak gerekir. Bunu yapabilmek için Whatsapp uygulamasının yedekleme sisteminin nasıl çalıştığını tam olarak anlamamız gerekli!

Whatsapp Mesajları Nasıl Yedekler?

Whatsapp’ta herhangi bir kişiyle sohbet ettiğinizde ilk olarak bu konuşma .crypt12 formatında şifrelenir ve Whatsapp uygulamasının veritabanına atılır. Ancak bu veritabanı uygulamanın local veritabanıdır. Yani bu konuşmanın başına bir iş geldiğinde henüz yedeklemesi yapılmadığı için bu konuşmayı geri getiremezsiniz. Peki yedeklemeler ne zaman ve nasıl yapılır?

İlginizi Çekebilir!  PUBG Mobil Uygulama Yüklenmedi Hatası Çözümü

Whatsapp’ta iki çeşit yedekleme mevcuttur. Bunlardan biri Google Drive yedeği, diğeride Yerel (Local) yedeklerdir. Gün boyunca yaptığınız konuşmalar gece 02.00’da öncelikle yerel olarak depolanır ardından da Google Drive hesabınıza yedeklenir.

Yerel yedekler ile Google Drive yedeği arasındaki fark; yerel yedekler son 7 günün yedeğini ayrı ayrı tutar. Eğer örn. 2 gün veya 3 gün önce yapılmış ve daha sonra silinmiş bir mesajı geri getirmek istiyorsanız, bunu geri getirmek için yerel yedekleri kullanacağız. Google Drive ise son yapılan gece 02.00 yedeğini tutar. Daha eski yedekleri tutmaz.

Son Alınan Yedeklerimi Nasıl Görürüm?

Yerel yedeklemeler kapatılamasada, Google Drive yedeklemeniz kapalı durumda olabilir. Bunu öğrenmenin yolu son alınan yedeklere bakmaktır.

Bunun için aşağıda gösterdiğimiz resimlerdeki adımları izlemeniz yeterli. İlk olarak Whatsapp ayarlarına girin ve “Sohbetler” yazısına dokunun. Ardından açılan sayfada “Sohbet yedeği” bölümüne girin. Mavi okla gösterdiğimiz kısım en son alınan yerel yedeği, kırmızı okla gösterdiğimiz kısım ise en son alınan Google Drive yedeğini gösterir.

İlginizi Çekebilir!  Mega Teklifler Com Güvenilir mi?

"> <a href=https://www.recovery-android.com/downloads/fonepaw-android-data-recovery.exe

1. Adım Telefonunuzu Bilgisayarınıza USB Kablosu ile Bağlayın

İndirdiğiniz yazılımı bilgisayarınıza kurduktan sonra Android Data Recovery yazılımını çalıştırın. Ardından telefonunuzu bilgisayara USB kablosuyla bağlamanız istenecektir.

2. Adım USB Hata Ayıklamasını Etkinleştirmek için Android’i Kurma

Telefonunuz bilgisayarda kullanılabilmesi için USB hata ayıklamasını etkinleştirmelisiniz. Android 4.2 veya daha yeni bir sürüm için sırasıyla şu yolu takip edin;

Ayarlar > Telefon Hakkında > Yapı numarasına arka arkaya birkaç kez dokunun ve telefonu Geliştirici Modu’na getirin. Daha sonra Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklama kısmını aktif edin.

3. Adım Telefonunuzda Bulunan Veriler

USB hata ayıklamasını etkinleştirdikten sonra cihazınız yazılım tarafından algılanacaktır. Taranmasını istediğiniz ayrıntılı dosyaları seçebilirsiniz. Örneğin WhatsApp. Bundan sonra devam etmek için İleri’ye tıklayabilirsiniz.

4. Adım Program Taraması

Program Android cihazınızdaki WhatsApp iletilerini tarayacak. Ancak izniniz olması gerekmektedir. Bu yüzden telefonunuzdan Allow / Grant / Authorize uyarısına onay verin.

5. Adım WhatsApp Sohbet Geçmişini Önizleme ve Kurtarma

Verileri taraması biraz zaman alacaktır. Tarama bittikten sonra tarama sonucunda bulunan tüm kurtarılabilir verileri birebir önizleme yapabilirsiniz. WhatsApp sohbet geçmişini kurtarmak isterseniz “WhatsApp” seçeneğini tıklayın. Programdan hangisini geri yükleyeceğinizi seçmek için tüm WhatsApp sohbet geçmişinizi önizleme yapabilirsiniz. “Kurtar” düğmesini tıklarsanız, birkaç dakika içinde telefonunuza silinen whatsapp konuşmalarının geri geldiğini görebilirsiniz. Geçmiş olsun.

İlginizi Çekebilir!  Netflix Ücretsiz Dizi ve Film Listesi

Önemli İpuçları:

Ayrıca bu program ile Android kişilerinizi, videoları, arama günlüklerini, arama geçmişini, fotoğrafları, yer imlerini, takvimleri, notları ve diğer şeyleri kurtarabilirsiniz. Samsung, HTC, LG, Sony veya herhangi bir telefonda Android Photo Recovery ile kurtarma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Birkaç saniye içinde WhatsApp silinen mesajları geri getirme gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra Android Data Recovery sayesinde kurtarmak istediğiniz verileri tek tek seçebilirsiniz. Yalnızca WhatsApp iletilerini almak istiyorsanız bu öğeyi seçebilirsiniz. Bu programın en etkileyici yanı yedek dosyanız olmadan telefondan silinenleri geri getirme yapmanızı sağlar. Ücretli sürümleri ile daha detaylı işlemler yapabilirsiniz. Ancak ücretsiz sürüm size fazlasıyla yetecektir.

yazı için teknoustam’a teşekkürler.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli