Şebeke Sorunu, Telefon Çekmiyor Çözümü - Oppo Forum
e
sv

Şebeke Sorunu, Telefon Çekmiyor Çözümü

4775 okunma — 02 Nisan 2021 19:37
Şebeke Sorunu, Telefon Çekmiyor Çözümü! OppoTr.Com

Şebeke Sorunu, Telefon Çekmiyor Çözümü! “Telefon çekmiyor, şebeke yok” Günümüzde telefon kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlardan bir tanesi. Acil bir arama beklersiniz ya da birini aramak için telefon elinize alırsınız ve sinyal gücü zayıf. Telefon çekmiyor, şebeke yok. Çok sinir bozucu bir durum değil mi?

Şebeke Sorunu, Telefon Çekmiyor Çözümü

Genelde bulunduğumuz konumla alakalı bir sorun olabiliyor. Mesela konser yada miting alanı gibi çok kalabalık bir yerdeysek mobil operatörün baz istasyonu yetersiz kalabilir. Buda telefonun sinyal gücünü düşürecektir. Ya da şebeke hatası verecektir.

Metro gibi kapalı alanlardaysak ya da bir binanın bodrum katındaysak yine şebeke hatası ile karşılaşabiliriz. Şebeke sorunu başka bir sebebi de Çin malı kaçak telefon kullanmaktan. Ucuz diyerek aldığımız bu android telefonlar yada ios telefonlar da bir çok sorunla karşılaşabiliyoruz. Android şebeke sorunu, android sinyal gücü zayıf olması, şebeke yok hatası gibi.

Telefonumda Şebeke Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Şebeke Sorunu, Telefon Çekmiyor Çözümü! OppoTr.Com

Şebeke Sorunu, Telefon Çekmiyor Çözümü! OppoTr.Com

Android telefonda şebeke sorunu çözümü

Öncelikle şebeke sorunu için şu adımları izleyin

 1. Telefonun sim kartını tanıyıp tanımadığını kontrol edin.
 2. Sağ üst köşede yer alan sinyal gücünü kontrol edin. Bir veya daha fazla sinyal gücü alıyorsa sim kartı görüyordur.
 3.  Telefonunuzun uçak modu açık kalmış olabilir. Uçak modunu kapatmak için Ayarlar > Uçak modu kısmına gidip açıksa kapatınız.
 4. Eğer sorununuz hâlâ sorun devam ediyorsa telefonunuzu yeniden başlatınız.
 5. Şebeke yok hatası devam ediyorsa sim kartınızı başka bir telefonda deneyin. Eğer takmış olduğunuz telefonda da aynı şebeke sorunu yaşıyorsanız sim kart arızalı olabilir.
 6. Başka sim kartını telefonunuza takıp deneyiniz şebeke sorunu düzelirse sim kart arızalı olabilir.
 7. Kullandığınız ağ operatörünü kullanan başka birisinin sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenin. Ağ operatörünün baz istasyonunda geçici şebeke sorunu vardır.
 8. İmei numaranızı kontrol edin. Kopyalanmış olabilir.  *#06#  tuşlarına basarak imei numarasını öğrenebilirsiniz. İmei numarası kopyalanan bir telefon çekmez şebeke sorunu yaşar.
 9. Şebeke hatası yaşadığınız Android telefondan şebeke ayarlarına girmek için Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar> Şebeke moduna gelin. Buradaki ayarları değiştirerek deneyiniz.
 10. Şebeke yok hatası için Android telefondan şebeke ayarları için Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar>Ağ Operatörleri>Ağları ara seçeneğini seçtikten sonra arama bitince listelenen sonuçlardan size uygun olan ağı kaydedin.
 11. Hâlâ şebeke yok hatası veriyorsa telefonunuza format atmayı deneyin. Ayarlar>Genel yönetim>Sıfırla>Fabrika ayarlarına dön. Buraya dikkat; Fabrika ayarlarına dön seçerseniz verileriniz silinmez ama bütün ayarlarınız sıfırlanır. Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçerseniz veriler ve ayarlarınız tamamen silinecektir. Telefon ilk aldığınız hâle döner. Dikkatli olun.
 12. Eğer hâlâ şebeke yok sorunu devam ediyorsa telefonunuzda donanımsal bir sorun vardır. Teknik servise göndermenizde fayda var.
İlginizi Çekebilir!  Twitch Yayıncılarının Kazançları

Bu yazımda telefonların şebeke sorunları nedenleri ve şebeke sorunu çözüm yollarını anlatmaya çalıştım. Umarım şebeke sorunlarınız için faydalı bir yazı olmuştur.Oppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli