Samsung’dan devasa “Samsung üretimi olmayan telefon” planı - Oppo Forum
e
sv

Samsung’dan devasa “Samsung üretimi olmayan telefon” planı

809 okunma — 19 Kasım 2019 08:09


Samsung ODM

Samsung, geçtiğimiz yıl Galaxy A6s modeliyle Çin merkezli olarak ODM telefon satışına başladı. İşte bu konuda 2020’de büyük bir adım atılıyor.


Samsung’un kendi fabrikasında üretilmeyen üçüncü parti “ODM” Galaxy akıllı telefon modelleri, 2020’de çok daha fazla karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Yukarıda bahsettiğimiz Galaxy A6s modelini sadece Çin’de satan firma, yeni yılda sınırları aşmak istiyor. Söylendiği kadarıyla firma ODM Galaxy telefonları 2020 itibariyle global olarak da satmanın planlarını yapıyor. Direkt olarak Çin merkezli Wingtech tarafından üretilecek yaklaşık 60 milyon telefonu yüksek ihtimalle 2020 Galaxy A serisi altında satışa sunacak denilen şirket, bu açıdan gerçekten çok büyük bir gelecek çalışması içerisinde bulunuyor. 2020 toplamında 300 milyon telefon üretmeyi hedefleyen Samsung’un, ODM hamlesi gelecek modelleri için biraz endişe yaratıyor. Çünkü başka bir firmanın üretimi altında telefonlarda kalite sorunu yaşanabileceği korkusu oluşuyor. Ancak Wingtech’in bu konuda çok tecrübeli olduğu aktarılıyor. Ayrıca Wingtech’in ve alandaki bazı diğer firmaların Huawei ve Xiaomi için de cihazlar ürettiği de söyleniyor. Bu sayede firmaların üretim maliyetini çok ciddi şekilde aşağıya çekebildiği belirtilirken, Samsung da aslında bu yüzden ODM tarafına odaklanıyor. Firma bu sayede cihazların satış fiyatını düşük tutarak daha fazla satışa ulaşmak istiyor.

İlginizi Çekebilir!  WhatsApp Sürekli Olarak Duruyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, 2020’de en büyük isim olarak kalmaya devam edecek

Huawei’ye yönelik ambargo nedeniyle bu konuda işi çok daha kolay olan Samsung, buna karşın yerinde de saymak istemiyor. Söylendiği kadarıyla 2019’da olduğu gibi 2020’de de inanılmaz geniş bir Galaxy A ve Galaxy M serisi yolda bulunuyor. Firmadan ayrıca Galaxy S ve Galaxy Note serisi de bekleniyor. Hepsine ek olarak en az iki katlanabilir telefonun görücüye çıkacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda yeniden doğan Motorola Razr efsanesi

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli