Samsung neden OLED televizyon üretmiyor? [Video] - Oppo Forum
Tanesi 250 dolar; işte hemen satın alabileceğiniz Tesla “modelleri”

Sıradaki içerik:

Tanesi 250 dolar; işte hemen satın alabileceğiniz Tesla “modelleri”

e
sv

Samsung neden OLED televizyon üretmiyor? [Video]

771 okunma — 19 Kasım 2019 08:09


Samsung QLED televizyon OLED

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, televizyon pazarında çok iddialı olmasına rağmen neden bir OLED televizyon üretmiyor? İşte bunun cevabı.


Samsung, akıllı televizyon pazarında en iddialı firmalar arasında yer alıyor. Ancak firma buna rağmen OLED televizyon üretmiyor. Bunun yerine Samsung’un QLED (Quantum Dot) televizyon modelleri yer alıyor. İşte bunun arkasındaki nedeni açıklayan firma, QLED TV’lerin “rakip OLED TV’lere oranla” daha parlak olduğunu, daha fazla detay sunduğunu ve daha geniş görüş açısına sahip olduğunu aktarıyor. Aynı zamanda firma QLED TV’lerde “burn-in” sorunu olmadığını da aktarıyor. Bu gerçekten çok büyük önem arz ediyor çünkü OLED TV’lerde burn-in sorunu ciddi sıkıntı yaratabiliyor. Özellikle kanal logosu gibi uzun süre sabit kalan içerikler ekranda kalıcı hale gelebiliyor. Bu konuda yeni nesil OLED’lerde eskisi kadar sorun görünmüyor ancak yine de QLED TV’ler ile bu sorun hiçbir şekilde gündeme gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung QLED TV’lerin görüntü kalitesi oldukça yüksek

Bu açıklamanın direkt olarak Samsung tarafından yapılmış olması elbette bazı soru işaretleri oluşturuyor. Firmalar kendi teknoloji ve ürünlerini tanıtmak adına bu tarz reklam çalışmalarını sık sık yapıyor. Ancak firmanın bu alanda gerçek anlamda uzman olması, dünyanın en iyi AMOLED panellerini üretmesi ve bazı dizüstülerine AMOLED ekran koyması,  QLED’in OLED’e karşı gerçekten avantajlı olduğunu gösteriyor. OLED TV’lerin yüksek renk canlılığı ve derin siyahları da gerçekten çok keyifli bir izleme deneyimi sunuyor. Sadece bu modellere ulaşmak için çok ciddi bir bütçe ayırmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir!  Loki Sezon 2 Dizipal

İlgili Video

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli