Samsung Galaxy S11 Plus’ta “periskop” kamera olmayacak mı? - Oppo Forum
e
sv

Samsung Galaxy S11 Plus’ta “periskop” kamera olmayacak mı?

757 okunma — 28 Kasım 2019 18:48

Samsung Galaxy S11e ve Galaxy S11 sonrasında sızan amiral gemisi Samsung Galaxy S11 Plus tasarımına yönelik önemli bir tespit yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Samsung Galaxy S11 Plus sızıntısı çok ses getirdi. Çünkü karşımıza arkasında inanılmaz devasa kamera modülünün yer aldığı bir telefon çıktı. İşte bu tasarım üzerinde tartışmalar bitmiyor. Elde edilen resmi CAD dosyalarından hazırlanan bu tasarım hakkında konuşan Samsung’a yönelik sağlam kaynak Ice Universe, yukarıdaki taslak tasarımın doğru olmadığını aktarıyor. Ice Universe’e göre telefon bu tasarımda olduğundan çok daha güzel görünüyor. Bu taslakta kilit detayların yanlış olduğunu belirten kaynak, OnLeaks’in eline yanlış CAD dosyasının geçmiş olabileceğini söylüyor. Ice Universe kısa süre önce bu tasarıma yönelik önemli bir tespit daha yaptı. Biliyorsunuz Galaxy S11 Plus’ın arkasında 5x optik zoom sunacak bir “periskop” kamerası taşıyacağı söyleniyor. Hazırlanan yukarıdaki tasarımda ise bir periskop kamerası yer alıyor. Periskop sistemler daha fazla ışık için tercih edilen büyük “kare” yapılarıyla hemen fark edilebiliyor. Eğer bu taslak tasarım doğruysa Samsung Galaxy S11 Plus modelinde bir periskop kamerası yer almıyor. Eğer periskop kamerası kesinse Ice Universe’in dediği gibi yukarıdaki tasarımda büyük bir yanlışlık yer alıyor. Bu da tasarımı beğenmeyenler için umut ışığı oluyor.

İlginizi Çekebilir!  Uyku Sorununa Teknolojik Çözüm
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 Plus hakkındaki diğer detaylar değişmiyor

Amiral gemisinin arkasında bir tanesi yeni nesil 108 megapiksellik kamera olmak üzere tam beşli kameranın kullanılacağı söyleniyor. Bu modülde yukarıda da bahsettiğimiz 5x optik zoom sunan bir telefoto kamera, ultra geniş açı kamera ile 3D ToF sensörünün de yer alacağı biliniyor. 120 Hz‘lik yüksek ihtimalle 6,39 inç AMOLED ekranla gelen modelin, çok net olmasa da 8K video çekebileceği düşünülüyor. Modeldeki işlemci 8K videoya izin veriyor ancak Samsung’un bunu sunmama ihtimali bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni tablet modeli

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli