Sony’nin 2020’de tanıtacağı Xperia modelleri - Oppo Forum
e
sv

Sony’nin 2020’de tanıtacağı Xperia modelleri

771 okunma — 19 Kasım 2019 08:09


Sony Xperia

Japon teknoloji devi Sony, akıllı telefon tarafında öne çıkamıyor. Ancak firma alanda aktif olarak yer alıyor ve ciddi bir 2020 çıkışına hazırlanıyor.


Yapılan bir sızıntıya göre Sony, 2020’de dört tane amiral gemisi, üç tane de orta seviye akıllı telefon ile karşımıza çıkacak. Burada gündeme gelen ilk telefon Xperia 0 oluyor. Bir amiral gemisi olacak telefon için ilginç bir isim seçen firma, bu modeli 5G desteği ve yukarıda gördüğünüz beşli arka kamera ile hazırlıyor. Bir diğer telefon modeli ise Xperia 3 olacak deniyor. Bu modelin de Snapdragon 865 işlemcisiyle bir amiral gemisi olacağı sızdırılmış durumda. Sony’den aynı zamanda Xperia 1’in yerini alacak bir Xperia 1.1‘in geleceği de sızdırılanlar arasında yer alıyor. Bu telefonda 4K ekranın ve dörtlü arka kamera sisteminin bizleri karşılayacağı belirtiliyor. 2020’de gelecek bir sonraki telefon ise Xperia 5’in üstüne Xperia 5.1 olacak. Bu modelde de dörtlü kamera, 5G ile QHD ekran bizleri karşılayacak. Ayrıca firmadan Xperia 10’un üstüne Sony Xperia 10, Xperia 10 Plus’ın üstüne ise Xperia 9.1 modelleri gelecek. Bu telefonlar orta seviyede konumlandırılacak.

İlginizi Çekebilir!  Bilgisayarı Televizyona Bağlamak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, Xperia ailesi ile pazarda ses getirebilir mi?

Bu gerçekten zor görünüyor. Xiaomi, Huawei, OPPO ve Vivo gibi isimlerin yanında adı anılmaz hale gelen şirketin, öne çıkabilmek adına çok ciddi bir atılım yapması gerekiyor. Firmanı yeni telefonlarının en kötü yanı ise Türkiye’de satılmayacak olmaları.

İlginizi Çekebilir

Ford’un en yeni elektrikli otomobili

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli