Samsung Galaxy S11 ailesinden büyük tasarım detayı - Oppo Forum
e
sv

Samsung Galaxy S11 ailesinden büyük tasarım detayı

813 okunma — 19 Kasım 2019 08:10


Samsung Galaxy S11

Yeni yılın başında karşımıza çıkacak Samsung Galaxy S11 ailesi için tasarıma yönelik büyük bir açıklama yaptı. Bu hem iyi hem de kötü bir haber.


Samsung Galaxy S11 ailesi, en son gelen bilgilere baktığımız zaman 6,2 ya da 6,4 inç, 6,7 inç ve 6,9 inç olmak üzere üç farklı boyutta geliyor. Burada Galaxy S11e, Galaxy S11 ve Galaxy S11 Plus isimlerinin kullanılacağı tahmin edilirken, şirkete yönelik sağlam kaynak Ice Universe’e göre telefonlarda “Waterfall Screen” tasarım yapısı kullanılmayacak. Bu tasarım yapısı, Huawei Mate 30 Pro‘da da gördüğümüz üzere yan tarafları inanılmaz oranda kavisli akıllı telefon modelleri anlamına geliyor. Ancak Samsung’un özel bir değerlendirme ile Galaxy S11 ailesinde bu yapıyı kullanmamayı tercih ettiği belirtiliyor. Buna karşın yine kavisli kenarlara sahip olacak ve Galaxy Note 10’lardan daha ince çerçevelerle karşımıza çıkacak telefonlar, aslında Waterfall Screen ile gelmiyor olmasıyla birçok kişiyi sevindiriyor. Tasarım ve kullanım deneyimi kişiden kişiye değişmesine rağmen bu yapı hem köşelerde ciddi gölgelenme yapıyor, hem tam ekran da içeriklerin yanda kalıp görünmesini engelliyor hem de cihazları korumayı zorlaştırıyor.

İlginizi Çekebilir!  Redmi K30 için merak uyandıran kamera detayı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi hakkında diğer bildiklerimiz ise şöyle karşımıza çıkıyor

En az 90 Hz bir AMOLED ekran üstüne kurulacak ailenin gücünü Snapdragon 865 ve Exynos 9830 işlemciden alacağı söyleniyor. Galaxy S11 ailesi kamera konusunda da iddialı geliyor. Modellerin merkezinde 108 megapiksel çözünürlükte yeni nesil Samsung sensörün yer aldığı kamera sistemiyle 5 kat optik zoom yapabileceği söyleniyor. Arkalarında ayrıca 3D ToF sensörü de bulunacak telefonlardan Galaxy S11e’de 3,730 mAh pil bulunacak. Kaynaklar ailenin en büyüğü Galaxy S11 Plus’ta 5.000 mAh pilin yer alabileceğini iddia ediyor. Ortada yer alan Galaxy S11’de ise 4.500 mAh pilin yer alacak tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı gelişmiş model iPhone 11 Pro

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli