Rusya’dan Türkiye’ye önemli savaş uçağı açıklaması - Oppo Forum
e
sv

Rusya’dan Türkiye’ye önemli savaş uçağı açıklaması

875 okunma — 19 Kasım 2019 08:10


Rusya Türkiye savaş uçağı

Türkiye ve Rusya arasındaki Su-57 ve Su-35 savaş uçağı görüşmelerinden önemli bir açıklama yapıldı. Rusya satışa hazır görünüyor.


Geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin F-35 projesinden çıkarılması sonrasında gelecek hava savunma altyapısını Rus yapımı Su-57 ve Su-35 savaş uçağı modelleri üzerine kuracağı yönünde haberler ortaya çıkmıştı. Hatırlarsınız Rusya’dan alınan S-400’lerden sonra uçak da satın alınacak haberleri günlerce gündemdeki yerini korudu. Daha sonra Türkiye’den bu konuda somut bir adım gelmedi ve F-35 projesine yönelik olumlu açıklamalar yapıldı. Ancak sürecin kapıları hiçbir zaman tamamen kapatılmadı. Sputnik’te yer alan son habere göreyse Rusya, istenildiği durumda Türkiye’ye ye uçak satmaya hazır durumda. Rus devlet savunma sanayi şirketi Rosteh’in başkanı Sergey Çemezov, kısa süre önce Rusya’nın Türkiye’ye yeni nesil Su-35 ve Su-57 savaş uçaklarının sevkiyatını yapmaya hazır olduğunu ifade etti. Dubai Havacılık Fuarı 2019’da konuşan Çemezov, “Türkiye’ye tekliflerde bulunduk, Su-35’i teklif ettik. Henüz düşünme aşamasındalar. Karar aldıklarında biz satış için hazırız, endüstrimiz de hem Su-57’yi hem Su-35’i üretmeye hazır” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir!  Türk arama motoru GeliyooBot
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye, Rusya’dan ciddi ciddi Su-57 ve Su-35 savaş uçağı alımı yapabiliyor

Biliyorsunuz şu an elindeki en yeni model F-16 olan Türkiye, daha önce duyduğumuz kadarıyla özellikle Su-57 modeline ilgi gösteriyor. Hava savunma altyapımızı modernleştirmek adına gerçekten oldukça güçlü bir hava aracı olan Su-57, uzun vadeli sağlam bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Uçakların hemen üretime ve satışa hazır olması da eğer karar verilirse yeni döneme geçişin çok da uzun sürmeyeceğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da milli savaş uçağı TF-X

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli