Samsung Galaxy Buds Live'ın Özellikleri Ortaya Çıktı - Oppo Forum
e
sv

Samsung Galaxy Buds Live’ın Özellikleri Ortaya Çıktı

762 okunma — 26 Temmuz 2020 02:00

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, önümüzdeki ay içerisinde yılın ikinci ‘UNPACKED’ aktifliğini düzenlemeyi planlıyor. 5 Ağustos’ta gerçekleşecek bu aktiflikte Galaxy Note20 ailesinden Galaxy Watch 3’e kadar birçok yeni eserinin tanıtılması bekleniyor. Aktiflikte gösterilmesi beklenen eserlerden bir başkasıysa şirketin yeni kablosuz kulaklıkları Galaxy Buds Live.

Galaxy Buds serisiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Samsung, bilhassa Galaxy S20 ailesiyle birlikte duyurulan Galaxy Buds+ ile etkileyici satış sayılarına ulaşmıştı. Doğal olarak şirket, Galaxy Buds Live ile kesimdeki muvaffakiyetini devam ettirmek istiyor. Artık ortaya çıkan yeni bilgiler ise bu kablosuz kulaklıkların tüm özelliklerini gözler önüne seriyor.

Galaxy Buds Live neler sunacak?

Kulaklıklara ilişkin tasarım ve renk seçenekleri üzere detaylar geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Son olarak Etkin Gürültü Engelleme (ANC) özelliğiyle geleceği de doğrulanan Galaxy Buds Live, yeni rapora nazaran en kıymetli yükseltmeyi pil ömründe alacak. Bu noktada rapor, kulaklıkların tek bir şarjla 7,5 saatlik pil ömrü sunacağını öne sürüyor.

7,5 saatlik pil ömrü kulağa epey güzel gelse de bu mühletin sırf Faal Gürültü Engelleme ve Daima Açık Mikrofon (AOM) özellikleri devre dışı bırakıldığında geçerli olduğunu belirtelim. Öte yandan kullanıcılar bu özellikleri kullanmayı tercih ederse kullanım mühleti, tıpkı AirPods Pro’da olduğu üzere 4,5 saate kadar iniyor.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Hızlı Şarj Rekoru!

Buna ek olarak kulaklıkların şarj kutusundayken ve özellikler devre dışıyken 28 saate kadar, tüm özellikler faal edildiğindeyse 20 saate kadar bekleme müddeti sunacağı söyleniyor. Bu şarj kutusu ise Qi özellikli bir şarj aleti aracılığıyla kablosuz olarak ya da USB-C kablolar aracılığıyla şarj edilebiliyor. Pil kısmında son olarak üç dakikalık bir şarjın, yaklaşık 35 dakika dinleme müddeti sunacağı belirtiliyor.

Her biri 5,6 gram yükünde olan Galaxy Buds Live’ın, 169 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağına dair söylentiler var. Bu, Samsung’un yeni kablosuz kulaklıklarını bilhassa 249 dolar fiyat etiketine sahip olan AirPods Pro karşısında çok daha uygun fiyatlı bir alternatif haline getiriyor.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli