Oyun dünyasının geleceğinde yer alan Microsoft xCloud hakkındaki tüm yeni detaylar! - Oppo Forum
e
sv

Oyun dünyasının geleceğinde yer alan Microsoft xCloud hakkındaki tüm yeni detaylar!

738 okunma — 19 Kasım 2019 08:26


Microsoft xCloud

Microsoft, gösterimini çok uzun süre önce yaptığı xCloud servisi için kısa süre önce büyük açıklamalarda bulundu. Microsoft xCloud kapsama alanını artırıyor.


Microsoft xCloud ya da Project xCloud, kişilerin Xbox oyunlarını direkt olarak internet üzerinden oynamasına imkan tanıyor. Oyunları konsol dışına çıkararak telefon ve tabletlere getirmek isteyen firma, bu servis ile özellikle Google Stadia karşısına çıkıyor. Düzenlenen X019 etkinliği kapsamında aktarıldığı kadarıyla xCloud sadece mobil dünya ile sınırlı olmayacak. İlginç olarak servise Windows 10 işletim sistemli bilgisayar desteği de getirilecek. Yani kişiler gelecekte destekli oyunları (PC oyunları da sürece dahil olabilir) bilgisayarlarında da internet üstünden oynayabilecek. İlerleyen dönemde Xbox One yanında PS4’ün DualShock 4 kontrolcüsüne de destek verecek servis, tam yer verilmese de birçok ülkede resmi olarak açılacak deniyor. Bu arada Microsoft xCloud uzun süredir bir ön izleme sürecinde bulunuyor. Başta sadece 5 farklı oyun ile başlayan “deneme süreci”, X019 kapsamında 25 firmanın 50 farklı oyunuyla genişletilmiş durumda. Bu gerçekten çok güzel görürken, yeni oyunlar arasında Ace Combat 7: Skies Unknown, Madden NFL 20, Devil May Cry 5, Tekken 7 ve Forza Horizon 4 gibi ciddi yayımlar yer alıyor. Bu arada ön izleme sürecinin yeni yılda Kanada, Hindistan, Japonya ve Avrupa‘ya açılacağı da söyleniyor.

İlginizi Çekebilir!  Taştan Kağıt Üretildi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft xCloud ile yeni bir dönem başlıyor

Daha önce söylendiği kadarıyla oyun firmalarına ekstra bir yapım işi çıkarmayacak xCloud altyapısı, bu açıdan yeni çıkacak her oyun tarafından desteklenecek gibi görünüyor. Halen tam olarak ne zaman çıkacağı ve kaça satılacağı bilinmeyen sistem, buna karşın kesin olarak 2020 içerisinde geliyor. Mobilde Android yanında iOS desteği de olacak (Apple ile çalışmalar sürüyormuş) servis, heyecan yaratıyor. Stadia ve xCloud, oyun konsolları ile bilgisayarlarının geleceğini bitirecek gibi görünüyor. Yeni dönemde için yüksek hızda internet her şeyi çözüyor.

İlgili Video

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli