Oppo Servis Desteklenmiyor Hatası - Oppo Forum
e
sv

Oppo Servis Desteklenmiyor Hatası

1878 okunma — 25 Haziran 2022 01:21
Oppo Servis Desteklenmiyor Hatası

Oppo Servis Desteklenmiyor Hatası; Oppo kullanıcıların karşılaştığı Oppo Servis Desteklenmiyor Hatası neden ortaya çıkıyor ve bu sorunun çözümü nedir?  Kullanıcılar arama yapamıyorum veya aramaları alamıyorum gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabiliyorlar.  Kullanıcıların aldığı diğer hatalar ise şöyle;

  • Servis desteklenmiyor
  • Oppo şebeke sorunu
  • OPPO a74 4.5 G açma
  • Oppo Reno 4 Pro sorunları
  • Cihaz desteklenmiyor
  • Cihazınız desteklemiyor
  • OPPO a 74 sorunları
  • İçerik desteklenmiyor ne demek

Oppo Servis Desteklenmiyor Hatası

Değerli okurlar, Oppo telefonda şebeke yok hatası alıyorsanız telefonunuzun uçak modunda olup olmadığını kontrol edin. Eğer uçak modunda ise bu moddan çıkarın. Yine aynı hatayı alıyorsanız telefonun ayarlar sekmesine gidin ve SIM kart ile ilgili ayarlardan 3G 4G ve 4.5G durumunu kontrol edin. Cihaz 3G modunda ise 4.5G yapın. Cihaz 4.5G modunda ise 3G moduna alın. Cihazı yeniden başlatın ve sorun hala devam ediyorsa son yapacağınız iş; Oppo cihazınızın IMEI numarasını kontrol etmek olacaktır. Hattınız kapatılmamışsa ve IMEI numarasını cihazınızda görebiliyorsanız bu kez SIM kart sorunlu olabilir.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 4 Lite Geliyor!

IMEI Numara Sorgusu

Arama tuşu ile Oppo cihazınızda “yıldız kare 06 kare” kodunu tuşlayın ve IMEI numaranızın geldiğinden emin olun.  Bu yöntemle sonuç alamıyorsanız hattınızı gelen aramalar ve giden aramalara kapatan donanımsal bir hatadan söz edebiliriz. Kullanıcıların sık sık karşılaştığı bu hata 3G veya 4.5G geçişleri değiştirilerek düzeltilebilir.

SIM Kartı Çıkarıp düzgün bir şekilde yeniden Takın

Telefonunuzda Servis desteklenmiyor, Oppo şebeke sorunu, Cihaz desteklenmiyor. Cihazınız desteklemiyor ve benzeri iletiler alıyorsanız cihazı kapatın. SIM kartı çıkarın ve yeniden düzgün bir şekilde yuvasına takın. Sonra telefonu yeniden açın. Sorun devam ederse operatörünüzü başka bir cihazla arayın ve sorunu bildirin. Yine bir sonuç alamazsanız en yakın Oppo teknik servisine giderek, cihazın donanımlarını ve yazılımını kontrol ettirin.

Oppo Servis Desteklenmiyor Hatası

Oppo Servis Desteklenmiyor Hatası

Ancak çoğunlukla Oppo kullanıcıların karşılaştığı Oppo servis desteklenmiyor Hatası 3G ile 4.5G ayarlarından kaynaklanmaktadır. Telefonunuz konum itibari ile baz istasyonundan sinyal alamadığında da aynı sorun ortaya çıkmaktadır. Bazen aylarca düzgün çalışan cihazınız birdenbire gelen -giden aramalara kapanabilmektedir. Bu durumda ikinci yöntem, IMEI numara kontrolüdür. Çünkü bazı ikinci el telefonların kayıtlı olan IMEI numaraları başka cihazlara izinsiz aktarılabiliyor.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli