Oppo Şebeke Ayarları

0
2111
Oppo Şebeke Ayarları
Oppo Şebeke Ayarları

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Oppo Şebeke Ayarları Nasıl Yapılır? Çağımız teknoloji içinde ilerleme kat etmiştir. Ancak bu teknoloji çağında bazı istenmeyen sorunlar ortaya çıkıyor. Bu sorunların başında akıllı telefon kullanıcıları için şebeke yok ve servis yok sorunları gelir. Bu yazımızda oppo şebeke ayarları nasıl yapılır ve oppo şebeke sorunu nasıl çözülür gibi soruların yanıtların verilmiştir.

Oppo Tema Ara...

Oppo Şebeke Ayarları Nasıl Yapılır?

Oppo marka akıllı telefonun sinyal gücü düşük olabilir. Ağ sorunun birçok sebebi olabilir. Konum, baz istasyonun durumu ya da akıllı telefonlardan kaynaklanabilir. Yeni alınan SIM kart ya da akıllı telefonda şebeke ayarı yapılmazsa sorun yaşanabilir. Oppo akıllı telefonlarda şebeke ayarları yapmak için aşağıdaki adımlar takip edilebilir.

Bu adımlar;

  • Oppo akıllı cihazlarda bulunan ayarlar menüsünü açılır.
  • Ayarlar menüsünde bulunan bağlantılar öğesine tıklanır.
  • Ardından mobil ağlar öğesi seçilir.
  • Açılan sayfada yer alan şebeke modu seçeneklerinde yer alan akıllı telefonun desteklediği şebeke modları arasından seçim yapılır.
  • Şebeke modu özelliğini otomatik olarak ayarlanan bölgedeki operatör altyapısına göre belirlenir. Şebeke modu 2G, 3G, LTE ve 5G olarak otomatik biçimde ayarlanır.
İlginizi Çekebilir!  Oppo Watch Free Özellikleri ve Fiyatı

Oppo Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

OPPO Şebeke sorunu bazı bölgelerde yoğunlukla yaşanır. Şebeke sorunu konum, baz istasyonun durumu ya da akıllı telefonlardan kaynaklardan sorunlar nedeniyle yaşanabilirim. Şebeke sorununu çözmek için yapılmasında gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

Bu adımlar;

  • Akıllı telefonun SIM kartı tanıyıp tanımadığı kontrol edilebilir.
  • Oppo model akıllı telefon uçak moduna alınmış olabilir. Bu nedenle uçak modu kapatılarak şebeke sorunu çözülebilir. Uçak modunu kapatmak için Ayarlar menüsünde bulunan uçak modu sekmesine gidip kapatılabilir.
  • IMEI numarası kontrol edilebilir. *#06# numaraları tuşlanarak IMEI numarası öğrenilebilir. IMEI numarası kopyalanan akıllı telefonda şebeke sorunu yaşanabilir.
  • Şebeke hatası için Oppo model akıllı telefonlardan şebeke ayarı yapılabilir. Şebeke ayarı yapmak için Ayarlar menüsünden bağlantılar öğesine tıklanır. Ardından mobil ağlar öğesine tıklanır ve ağ operatörleri öğesinden ağı ara butonu tıklanır ve seçilen ağ kaydedilir.
  • Yukarıda yapılan uygulamalara rağmen akıllı telefon şebeke hatası vermeye devam ediyorsa telefonda donanımsal bir sorun olabilir. Bu nedenle akıllı telefonun teknik servise gönderilmesi gerekir.
İlginizi Çekebilir!  Oppo 5G Telefon Fiyatları İle Meydan Okuyacak!

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz