Oppo Geri Tuşu Yer Değiştirme - Oppo Forum
e
sv

Oppo Geri Tuşu Yer Değiştirme

12815 okunma — 11 Mayıs 2022 01:14
Oppo Geri Tuşu Yer Değiştirme

Oppo Geri Tuşu Yer Değiştirme Nasıl Yapılır? Oppo modern, şık tasarımı, geniş ekran, kolay tutuş, yapay zekâ destekli güçlü donanımıyla öne çıkar. Düşük bütçe ile yeni nesil akıllı telefon sahibi olmak isteyenlerin ilk tercihi arasında yerini alır. Bu yazıda oppo gezinti tuşları ve oppo geri tuşu yer değiştirme nasıl yapılır gibi sorularının yanıtları verilmiştir.

OPPO Gezinti Tuşları

Yeni nesil akıllı telefonlarda düğmelere tıklamak yerine sanal tuşlar kullanılmıştır. Sanal tuşlar pasif hale getirilebilir. Böylece oyun, sosyal medya, dizi ya da filmler tam olarak görüntülenebilir. Sanal tuşları kullanmak isteyen oppo akıllı telefon kullanıcılarına kaydırma hareketi ile gezinti yapılabilir.

 • Yukarı kaydırma gezinti hareketlerini kullanmak için ayarlar menüsünden yukarı kaydırma hareketleri seçeneğine tıklanarak yapılabilir.
 • Her iki taraftan yukarı kaydır hareketi ile üst sayfaya dönmek için sol ya da sağ alttan yukarı doğru kaydırılır. Ana Ekrana gitmek için orta alttan yukarı doğru kaydırılır. Son görevleri görüntülemek için ise orta alttan yukarı doğru kaydırılır.
 • Basit hareketler yaparak ana ekrana gitmek için orta alttan yukarı doğru kaydırılır. Son görevleri görüntülemek için orta alttan yukarı doğru kaydırılır.
 • Son görevleri görüntülemek için sol alttan yukarı doğru kaydırılır. Ana ekrana gitmek için orta alttan yukarı doğru kaydırılır ve bir üst sayfaya dönmek için sağ alttan yukarı doğru kaydırılır.
 • Bir üst sayfaya dönmek için sol alttan yukarı doğru kaydırılır. Ana Ekrana gitmek için orta alttan yukarıya doğru kaydırılır. Son görevleri görüntülemek için sağ alttan yukarıya doğru kaydırılır.
 • Hareket kılavuz çubuğu, ekranın alt kısmında bulunan; sol, orta ve sağdaki yukarı kaldırma yerlerini kullanıcının daha hızlı bir şekilde ayırt etmesi sağlayan yarı saydam çizgilerdir. Kılavuz çubuğunu gizlemek için ise hareket kılavuzu çubuğunu gizle seçeneği aktif duruma getirir.
 • Yanlışlıkla dokunmayı önleme seçeneği aktif hale getirerek akıllı telefon kullanmadığı zamanlarda yanlışlıkla gezinti yapmayı önler.
İlginizi Çekebilir!  Karşınızda Reno 10X Zoom!

Oppo Geri Tuşu Yer Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Oppo akıllı cihazlarında bulunan hareket kılavuz çizgileri sol, orta ve sağdaki yukarı kaldırma yerlerini kullanıcının daha hızlı bir şekilde ayırt etmesi sağlayan yarı saydamdır. Hareket kılavuz çizgilerinin altında üç adet sanal navigasyon tuşu bulunur. Sanal tuşlar pasif hale getirilebilir. Böylece oyun, sosyal medya, dizi ya da filmler tam olarak görüntülenebilir.

Oppo geri tuşu yer değiştirme için yapılması gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

 • Ayarlar menüsüne gidilir.
 • Gezinti düğmeleri seçeneklerine tıklanır.
 • Açılan sayfada yer alan ‘’tuşların yerini değiştir’’ butondan değiştirme işlemi yapılabilir.

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli