Oppo Reno 5 Lite Telefon İncelemesi

0
321
Oppo Reno 5 Lite Telefon İncelemesi
Oppo Reno 5 Lite Telefon İncelemesi

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

Oppo Reno 5 Lite Telefon İncelemesi; Oppo markası Android cihaz pazarının iddialı markaları arasında yer alan bir marka. Rakiplerinin arasında orta sınıfta yeni modeller sunan şirket, ülkemizde de üretilen Android telefonlarının modellerini artırma hususunda da her geçen gün farklı adımlar atıyor.

Oppo Tema Ara...

Oppo Reno 5 Lite Telefon İncelemesi

Reno 5 Lite modelini tanıtan marka bu modelinde de oldukça iddialı. İşte Oppo Reno 5 Lite incelemesi hakkında tüm detayları sizler için derledik.  İşte detaylar…

Oppo Reno 5 Lite Özellikleri

Oppo Reno Lite modeli oldukça hafif  bir cihaz.  Ekranının oldukça büyük olmasına rağmen, cihaz elde zor durmuyor.

Oppo Reno 5 Lite
Oppo Reno 5 Lite Telefon İncelemesi

Oppo Reno 5 Lite telefonun, detaylarına geçmeden evvel 6.43 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var. Oldukça ince bir çerçevenin bulunduğu ekran, modelin yaklaşık olarak ön panelinin yüzde 85,2’lik kısmını kapladığı görülüyor . Oppo Reno 5 Lite sol üst köşesinde yer alan ön kameranın yerleştirildiği yuvarlak bir delik bulunuyor .

Cihazın güç butonu ise sağ kenara yerleştirilmiş bir durumda. Ses kontrol tuşları da yine cihazın sol kenarında yer alıyor . SIM ve microSD kart yuvası da sol kenarda bulunuyor. Genel hatlı Oppo Reno 5 Lite hakkında en önemli ve merak edilen unsur cihazın ses performansı.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Enco W31 Bluetooth Kulaklık Özellikleri ve Fiyatı

Cihazdan gelen sesin yüksekliği birçok kişi tarafından yeterli seviyede bulunsada kalitesi hususunda pek beğenilmedi.

Oppo Reno 5 Lite Android telefonunun  MediaTek’in Helio P95 işlemcisi sunması avantaj olsa da . Reno 4 Lite’ta da aynı işlemci olduğu için Oppo’nun farklı bir tercih yapmadığı görülüyor. İşlemci sisteminin değişmemesi ve de cihazın aynı işlemciyi sunması tam not almadı.

İlginizi Çekebilir: Oppo Reno 4 İncelemesi

Oppo Reno 5 Lite Performans

Oppo Reno 5 Lite Android modeli yeterli verimlilikte çalıştığını rahatlıkla söyleyebiliriz . Ancak Bu orta segmentte arasında bulunan bir telefon için oldukça iyi bir özellik olarak karşılanabilir. Oldukça iddialı tasarımlar yapan firmanın işlemcisini değiştirmemesi, kullanıcıları hayal kırıklığına uğratsa da Oppo severler cihazı beğenmiş durumda.

Oppo Reno 5 Lite Fiyatı

Oppo Reno 5 Lite Fiyatı şu anda 4.293,05 TL’den piyasada yer alıyor. Cihazın büyük ekrana sahip olup elde rahat durması da kullanıcılar tarafından çok sevilmesine neden oldu. Segmentine göre iddialı olan cihaz şu anlık işlemcisi konusunda kafaları karıştırıyor.

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz