Oppo Reno 4 İncelemesi - Oppo Forum
e
sv

Oppo Reno 4 İncelemesi

641 okunma — 12 Ocak 2022 13:38
Oppo Reno 4 İncelemesi

Oppo Reno 4 İncelemesi; Oppo telefon markası, geçtiğimiz yılın her iki döneminde de birer Oppo modeli sığdırmak konusunda geleneklerini bozmamaya çalışıyor.

2021 yılının Mayıs ayında Reno 3 serisinin tanıtımını yaptıktan sonra 4 serisinin ülkemizde tanıtımı yapılmıştı. Bu Oppo serisinde de üç farklı Reno modeli bulunmaktadır.

Oppo Reno 4 Modeli Özellikleri konusuna bakıldığında kendisinden aylar öncesinde ülkemize gelmiş olan Oppo Reno 3 modeline göre çok farklılıkları olmasa da Reno 4 telefon modeli, özellikle işlemcisine göre tasarım unsurlarıyla oldukça ilerleme gösterdiği görülmektedir.

Oppo Reno 4 Tasarımı

Oppo Reno 3 cep telefonu modeli orta segment telefon görünümünde bulunan bir model ve tahmini olarak iki yıl öncesindeki amiral gemisi telefonlarından esinlenerek yapılan bir dizayna ön ve arka tasarıma sahip olan bir telefon modelidir.

İlgini Çekebilir: Oppo Reno 4 Z Özellikleri

Oppo Reno 4 modelinin genel hatlarına bakıldığında ise bu benzerlik açısından daha çok 2020 yılının amiral gemisi olan telefonlarından ilham aldığı ve de oldukça fazla benzer unsurları barındırdığı söylenebilir. Buna örnek vermek gerekirse; Oppo Reno 4 Özellikleri dediğimizde en başta ekranın sağ üst köşesinde bulunan iki kameranın bir ekran deliği bulunmaktadır. Cihazın ekran deliği detaylarına iyice bakacak olursak, kamera deliğini diğer telefon markalarının sahip olduğu cihazların tasarımlarında da sıklıkla yer verdiği bir durumdur.

İlginizi Çekebilir!  Oppo A5 2020 Özellikleri ve Fiyatı

Ayrıca sektörde de bu kamera özelliği genel olarak kabul görmeye başlamış durumda. Oppo markasının şu ana kadar tüm cep telefonlarının tasarımlarına bakarak karşılaştırma yapacak olursak, Oppo telefon markası ilk Reno serisi telefon modellerinde açılır selfie kamera mekanizmalarının denemelerini yapıldığı ve de ortaya köpek balığı yüzgecine benzer bir tasarım ortaya çıktığı görülmüştü. Bu tasarım çoğu kullanıcı tarafından sevilse de bazı kullanıcılar, tasarım konusunda olumsuz görüş bildirdi.

Oppo Reno 4 İncelemesi

 • Ekran Boyutu: 6.4 İnç
 • Ekran Teknolojisi: AMOLED
 • Ekran Çözünürlüğü: 1080×2400 (FHD+) Piksel
 • Ekran Çözünürlüğü: StandardıFHD+
 • Piksel Yoğunluğu:409 PPI
 • Ekran Yenileme Hızı:60 Hz
 • Ekran Oranı: (Aspect Ratio)20:9
 • Ekran Alanı:98.49 cm²
 • Ekran Özellikleri:Multi Touch Çerçevesiz Tasarım
 • Kamera Çözünürlüğü :48 MP
 • Oppo Reno 4 İncelemesi

  Oppo Reno 4 İncelemesi

  Oppo Reno 4 Kamera Özellikleri:Portre Modu (Bokeh)Sony Exmor Sensör (IMX586) Phase Detect Auto-Focus (PDAF) Hızlı Odaklama Tam Manuel Kontrol HDR Perde Hızı (Shutter Speed): 32 snYapay Zeka (AI) Sahne AlgılamaPerde Hızı (Shutter Speed) KontrolüLazer Otomatik Odaklama (Laser Auto Focus-LDAF)Panorama Otomatik odaklama Coğrafi konum etiketleme Contrast Detection Auto-Focus (CDAF)Makro (Macro) Çekim (4 cm)Zamanlayıcı 0.8μm (1.6μm) Piksel 6 Elementli Lens

Oppo Reno 4 Fiyatı

Oppo Reno 4 Fiyatı yazı tarihi itibari ile 5.000 TL – 6.000 TL arasında piyasada satılmaktadır. Hemen hatırlatalım, fiyatlar piyasa şartlarına göre sürekli güncellemeler yapılabilmektedir.

Oppo Reno 4 Su Geçirir Mi?

Evet, su dayanıklılığı yoktur. Bu özellik bu cihazda yoktur.

Facebook Topluluğuna katılım, güncel bilgi ve yardımlaşmalara katılabilirsiniz! https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli