Oppo Reno 2z Ekran Kaydı Alma - Oppo Forum
e
sv

Oppo Reno 2z Ekran Kaydı Alma

644 okunma — 11 Mayıs 2022 08:37
Oppo Reno 2z Ekran Kaydı Alma

Oppo Reno 2z Ekran Kaydı Alma Nasıl Yapılır? Oppo’nun yeni ve elegant akıllı telefon serisi olan Reno, başarılı tasarımı ve yüksek çözünürlüklü kameraya sahiptir. Oppo Reno 2Z ise çerçevesiz tam ekran tasarımı, şık arka yüzeyi ve güçlü performansı gibi birçok özellikleri ile dikkatleri üzerine topluyor.

Android işletim sisteminin kullanıldığı akıllı telefon modellerinde ekran görüntüsü alma özelliği farklı bir uygulamaya gerek duymadan kayıt edilebilir. Akıllı telefon kullanıcılarının android özelliği bulunan telefonlardan ekran görüntüsü alma özelliği ile kolayca kayıt edebilirler, görüntüleyebilir ya da fotoğraf biçiminde kayıt edilir.

Oppo Reno 2z Ekran Kaydı Alma

Oppo‘nun Reno 2Z ekran kaydı alma işlemi android işletim sistemi sayesinde zahmetsiz bir şekilde yapılabilir.  Bu yazıda oppo ekran kaydı nasıl alınır ve oppo ekran kaydı ses sorunu nasıl çözümlenir gibi soruların yanıtlarına bulabilirsiniz.

↓↓↓↓↓↓  İlginizi Çekebilir  ↓↓↓↓↓↓

Oppo Reno 2z Geliştirici Seçenekleri

Oppo Reno 2z Geliştirici Seçenekleri

Oppo Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

Oppo markasının akıllı telefonlarda ekran videosu kaydetme aracı bulunmaktadır. Oppo akıllı cihazların ekran kaydetme uygulaması sayesinde profesyonel şekilde ekran videosu ve ekran kaydı yapılabilir. Ekran kaydı esnasında ön kamerayı kayda dahil edebilir, sistem sesini kayıt edebilir ya da sistem ve mikrofon sesini aynı anda açılabilir.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 2 Telefon Özellikleri ve Fiyatı

Oppo Reno 2Z modeli için iki çeşit ekran görüntüsü alma yöntemi vardır.

Bu yöntemin birincisi;

 • Görüntüsü kayıt etmek istenilen ekranı açılır.
 • Ardından ses kısma ve kilit tuşuna aynı anda basarak birkaç saniye beklenir.
 • Ekranın kapanıp açılması ya da deklanşör sesi ile beraberinde ekran görüntüsü kayıt olur.
 • Kayıt edilen ekran görüntüsü akıllı telefonun galeri bölümünden ulaşılabilir. Kayıt edilen ekran görüntüsü düzenlenebilir, kayıt edilebilir ya da kaldırılabilir.

Bu yöntemin ikincisi;

 • Öncelikle 3 parmak ile ekran görüntüsü alma özelliğini aktif edilir.
 • Ardından görüntüsü alınmak istenen ekranı açılır.
 • Ardından üç parmak ile aynı anda temas edecek şekilde ekranın üst kısmından alt kısmına doğru çekerek görüntüleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kayıt edilen ekran görüntüsü akıllı telefonun galeri bölümünden ulaşılabilir. Kayıt edilen ekran görüntüsü düzenlenebilir, kayıt edilebilir ya da kaldırılabilir.

Oppo Ekran Kaydı Ses Sorunu

Oppo akıllı cihazların ekran kaydetme uygulaması sayesinde profesyonel şekilde ekran videosu ve ekran kaydı yapılabilir. Ekran kaydı esnasında ön kamerayı kayda dahil edebilir, sistem sesini kayıt edebilir ya da sistem ve mikrofon sesini aynı anda açılabilir.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Air Glass (Ar Gözlüğü)

Oppo‘nun Reno 2Z ekran kaydı alma ve ses sorunu için yapılması gereken adımlar aşağıda verilmiştir .

Bu adımlar;

 • Ses başlığı ögesinin içerisinde bulunan sistem sesini kaydet ve mikrofon sesini kaydet seçeneklerini açıp kapatılabilir.
 • Ön kamera seçeneğini aktif hale getirerek ekran videosu kaydederken kendi görüntünüzü de ekran kaydına dahil edebilirsiniz.

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli