ColorOS 6 Vs ColorOS 7 Farkları - Oppo Forum
e
sv

ColorOS 6 Vs ColorOS 7 Farkları

1230 okunma — 23 Temmuz 2020 11:06
ColorOS 6 vs ColorOS 7 Farkları

ColorOS 6 ve ColorOS 7 Farkları; 17 Mart’ta bu yıl OPPO’nun yeni ColorOS 6’ı resmen serbest bırakıldı. Önceki sistem sürümüyle karşılaştırıldığında ColorOS 6, OPPO telefonunun halkın altında yatan algılarından kurtulmasına büyük ölçüde yardımcı oldu. “Güzellik”, bu kelimeler ColorOS 6’yı ifade eden tasarım kavramları .

ColorOS 6 ve ColorOS 7 Farkları

ColorOS 6’nın piyasaya sürülmesinden bu yana, Oppo telefonu hakkında net bir izlenim elde etmeye başladığım söylenebilir. Yazılımın getirdiği deneyim çok büyük. Performansı veya işlevselliği büyük bir başarı değil, neşe ve kendini tatmin etme hissidir.

ColorOS 6’nın piyasaya sürülmesinden bu yana, Oppo telefonunun açıklanamayan bir izlenimini edinmeye başladığım söylenebilir. Yazılımın getirdiği deneyim çok büyük. Performansı veya işlevselliği büyük bir başarı değil, neşe ve kendini tatmin etme hissidir.

Bilmeniz Gereken En İyi ColorOS 7 (Android 10 Özellikleri) Yeni Özellikler

ColorOS 6’nın yapım süreci aslında uzun değildir ve bundan OPPO’nun Hatalarını yazılım düzeyinde çözmek için istekli olduğu görülebilir. Kısa gelişme döngüsü, ColorOS 6’nın önceki sürüme kıyasla çok değiştiğini, ancak aslında çekirdeğin fazla değişmediğini, ancak tüketicilerin doğrudan algıladığı dış UI’yi tamamen değiştirdiğini gösteriyor. Tabii ki, kullanıcı arabirimi değişiklikleri gerçekten iyidir, ancak sistemler açısından olgun değildir. Aynen öyle oldu.

ColorOS 6 vs ColorOS 7 Farkları

ColorOS 6 vs ColorOS 7 Farkları

ColorOS 6’nın piyasaya sürülmesinden bu yana 8 ay geçti ve son zamanlarda ColorOS 7’nin lansmanını gördük, ColorOS 7’yi ilk görmeye başladığımda ilk tepkim: “ColorOS‘un bu sürümü oldukça hafif ve zarif görünüyor.”

İlginizi Çekebilir!  Oppo Kullanıcı Yorumları

Evet, ColorOS 7, ColorOS 6’nın simge tasarımına tam olarak devam etmiyor, ancak onu yeniden oluşturur ve simgenin renk doygunluğunu azaltır. ColorOS 7’yi ilk gördüğünüzde bu değişiklik oluyor

Kullanıcılar için en tatmin edici olan, ColorOS 7’nin simge özelleştirmesini desteklemeye başlamasıdır. Ayarlarda, kullanıcılar farklı simge stilleri seçebilirler. Yeni sürüm üç varsayılan stil sunar: “Varsayılan”, “İçerik” ve “Çakıl”. Hoşunuza gitmediyse, kendi stilinizin simgesini özel seçenekler aracılığıyla ayarlayabilirsiniz. Üçüncü taraf uygulamaların özelleştirilmesini sağlamak için OPPO, tasarımcıların üçüncü taraf uygulama simgelerini yeniden dağıtmalarını sağlar . Genel etki hala çok iyi.

Aslında, ColorOS 7’de , OPPO tarafından daha önce önerilen “sınırsız” tasarım konseptinin hala yansıtıldığını ve daha fazla yüceltilmiş olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, yeniden çizilen simgeler daha basitleşti ve çizgi-yüzey oranı daha da gelişti. Örneğin, ayarlar arayüzünde, ikincil menünün simgesi sınır tasarımından geçiyor, sunum formu daha doğrudan ve çok fazla renk bloğu değil ve kullanıcı dostu görünüyor. ColorOS 6 ile karşılaştırıldığında, genel tema stil ikonunun kendisinde daha fazla tanınmakta ve renk ve karmaşa bozukluğunu büyük ölçüde azaltmaktadırOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli