Oppo Kamera Ayarları Nasıl Yapılır? - Oppo Forum
e
sv

Oppo Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

2231 okunma — 23 Ekim 2022 03:23
Oppo Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Oppo Kamera Ayarları Nasıl Yapılır? Günümüzün Oppo akıllı telefonlarının çoğu mükemmel kameralara sahip. Bu özellikle orta sınıf ve amiral gemisi modelleri için geçerlidir. Ancak bütçeye uygun mobil cihazlar genellikle iyi fotoğraflarla övünemez. OPPO telefonunuzda doğru kamera kurulumu fotoğraflarınızın kalitesini iyileştirebilir.

Ana ve ön kamerayı ayarlama

OPPO’nuzdaki ana kamerayı nasıl kuracağınıza bir göz atalım. Ayar sayısının belirli telefon modeline bağlı olduğunu unutmayın. Pahalı akıllı telefonlarda bir dizi gelişmiş ayar bulunurken, daha ucuz modellerde yalnızca gerekli ayarlar bulunur.

Üst paneldeki simgeler

Sistem uygulamasını açın ve simgelerle üst panele bakın. Burada flaşı ve arka ışığı açıp kapatabilir, HDR modunu etkinleştirebilir, otomatik renk doygunluğunu açabilir ve fotoğraf için bir filtre seçebilirsiniz. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklarsanız “Çerçeve“, “Zamanlayıcı” ve “Ayarlar” sekmeleri görünecektir. “Çerçeve” simgesi, fotoğrafın en boy oranını ayarlar: 4:3, 1:1, 16:9 veya Tam (tam ekran) seçenekleri. Zamanlayıcı, belirli bir süre sonra kamera deklanşörünü başlatır – 3, 5 veya 10 saniye.

İlginizi Çekebilir!  ColorOS 12 Alacak Cihazlar Açıklandı: Nisan 2022

Ayarlar bölümü ve fotoğraf modları

Ayarlar” öğesine geçelim:

  • Ses düğmesinin hangi işlevi gerçekleştireceğini seçin – doğrudan ses kontrolü, kamera deklanşörü veya yakınlaştırma.
  • İsteğe bağlı olarak parmak izi çekimi, deklanşör sesi ve otomatik konum algılamayı etkinleştiriyoruz (coğrafi konum hizmeti etkinleştirilmelidir). Akıllı telefona bir SD kart takılıysa, karta kaydetmeyi etkinleştirin.
  • Ayrıca tek dokunuşlu bir fotoğraf, fotoğraf hareketleri, bir ızgara (fotoğraf işaretlenecektir) ve bir filigran (telefon modeli, yazarın adı veya tarih ve saat) ekleyebilirsiniz.

Gelişmiş modlar, hızlandırılmış çekim, makro, panorama ve uzman fotoğrafları içerir. Uzman modu, aşağıdaki parametreleri manuel olarak ayarlamanıza olanak tanır: ISO (çerçeveye ışık ekleme), S (enstantane hızı), WB (beyaz dengesi), AF (otomatik odaklama) ve EV (pozlama). Ayarları kendiniz yapın ve bunun resim kalitesini nasıl etkilediğini görün.

Pek çok kişi de Oppo’da ön kameranın nasıl yapılandırılacağını merak ediyor. Ön kamera için, ana kamera ile aynı ayarlar mevcuttur. Sadece bir yeni özellik var – “Ayna Selfie‘ler”. Açmak için ön kameraya geçmeniz ve sağ üst köşedeki üçlüye tıklayarak ayarlara gitmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 8 Serisi 23 Mayıs'ta İpad Air Tablet, Encore TWS Kulaklıkları İçerecek Şekilde Piyasaya Sürülecek

OPPO telefonunuza Google Kamera nasıl kurulur?

Stok kamera ile çekilen fotoğrafların kalitesinden memnun değilseniz, üçüncü taraf bir uygulama olan Google Kamera kullanabilirsiniz. Hem gündüz hem de gece detaylı fotoğraf çekmenizi sağlayan bir araçtır. OPPO Gcam sorunsuz çalışır, asıl şey doğru sürümü seçmektir. Bu prosedürü daha ayrıntılı olarak tartışalım.

OPPO A9 2020 Gece Modu Özelliği - Google Kamera

OPPO A9 2020 Gece Modu Özelliği – Google Kamera

Uygulamayı indirme ve yükleme

Google kamerayı oppo’nun resmi sitesinden indirmenizi öneririz. Şubede akıllı telefonunuz için en uygun sürümün hangisi olduğunu ilgili model ile öğrenebilirsiniz.

Kurulum çok basit: Explorer’a gidin ve indirilen apk dosyasını bulun. Üzerine tıklayın ve bilinmeyen kaynaklardan kuruluma izin verin. Masaüstünde bir “Kamera” simgesi belirecektir. Uygulamayı açın ve kullanmaya başlayın.

Oppo Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Alt panel ana modları içerir: Gece, Portre, Kamera ve Video. “Diğer” sekmesinde panorama, 3D panorama, ağır çekim ve hızlı çekim ve lens (Google Lens fotoğraf araması) gibi ek seçenekler bulunur. Ekranın üst kısmındaki oku tıklarsanız, ek ayarlara sahip bir menü belirir: flaş, Google AWB, HDR+, zamanlayıcı ve en boy oranı.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Fotoğraf çekmek için ortadaki gri daireye dokunun. Çektiğiniz fotoğraf, ekranın sağ köşesinde bir önizlemede görünecektir. Gece fotoğrafı çekerken akıllı telefonunuzu 5 ila 10 saniye sabit tutmanız gerekir.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli