Oppo kablo üzerinden 125W süratli şarj özelliğini duyurdu - Oppo Forum
e
sv

Oppo kablo üzerinden 125W süratli şarj özelliğini duyurdu

709 okunma — 25 Temmuz 2020 04:05

Kullanıcıların azalan bataryalarını çok kısa müddette yüzde 50 üzere oranlarda şarj etmesini sağlayan süratli şarj teknolojisi gelişmeye devam ediyor. 5W/10W ile başlayan macerada bugün 125W hududuna dayanmış durumdayız.

Oppo 65W AirVOOC ve 125W Flash Charging

Ülkemizde de faaliyetlerine devam eden Çinli Oppo firması bugün yaptığı tanıtımda kablo üzerinden 125W güç transferine kadar çıkabilen 125W Flash Charging süratli şarj teknolojisini görücüye çıkardı.

Yeni teknoloji 65W SuperVOOC 2.0 üzerine inşa edilmiş. Bununla birlikte iki adet 3C hücresi yerine iki adet 6C hücresi kullanılmış. Bunun dolum ve boşaltım oranı ile ölçülen batarya oranında bir ihtilal olduğu tabir ediliyor.

Voltajı arttırmak yerine akımı arttıran Oppo böylelikle daha yüksek Watt kıymetlerine ulaşmış. Olağanda 65W SuperVOOC 2.0 teknolojisi 10V ve 6.5A üzerinden gidiyordu. Burada voltajın iki katına çıktığı belirtiliyor. 4000mAh kapasiteli bir batarya 20 dakika içerisinde dolabiliyor.

Bu teknolojide çoklu katman yapısı, şifreleme ünitesi, ısı sensörleri, üç paralel şarj ünitesi ve entegre bir mikro denetimci yer alıyor. 125W Flash Charging evvelki VOOC standartları ile uyumluluk sunuyor.

İlginizi Çekebilir!  Samsung Galaxy Buds Live'ın Özellikleri Ortaya Çıktı

65W AirVOOC ise kablosuz olarak 65W güç aktarıyor ve yeni bir rekora imza atıyor. Firma kendi geliştirdiği izole şarj ünitesi teknolojisine yer verirken çift bobin tasarımı ile verimlilik arttırılıyor. Qi uyumlu teknolojide pek çok güvenlik katmanı yer alıyor. 65W AirVOOC ile 4000mAh kapasiteli batarya 30 dakikada dolabiliyor. Şimdilik bu iki süratli şarj teknolojisinin ne vakit piyasaya sürüleceği açıklanmadı.



Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli