OPPO, 125W süratli şarj teknolojisini tanıttı - Oppo Forum
e
sv

OPPO, 125W süratli şarj teknolojisini tanıttı

672 okunma — 25 Temmuz 2020 02:48

Çin merkezli teknoloji şirketi 125W süratli şarj teknolojisini görücüye çıkardı.

OPPO’dan yapılan açıklamaya nazaran, 125W süratli şarj teknolojisi, akıllı telefon kesiminde bu alandaki en yeni gelişmeye işaret ediyor.

İleri bir şifreleme algoritması ve güçlü sıcaklık denetim regülatörleri, süratli şarj aygıtının inançlı ve verimli kullanılmasına imkan tanıyor. 65W AirVOOC kablosuz süratli şarj aygıtı, kablolu şarjla karşılaştırıldığında kullanıcıların daha süratli şarj etmesini sağlarken birinci defa tanıtılan 50W küçük SuperVOOC şarj aygıtı ve 110W süratli şarj aygıtı ise OPPO’nun VOOC süratli şarj teknolojisinin eşsiz yenilikleri olarak öne çıkıyor. Bu aygıtlar, sürat, incelik ve taşınabilirlik özelliklerini bir ortada sunarak yüksek güçlü şarj aygıtlarının daha küçük boyutlarla tüketiciyle buluşmasına liderlik ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen OPPO Şarj Teknolojileri Baş Mühendisi Jeff Zhang, süratli şarj teknolojilerine ait şunları kaydetti:

“Dünya genelinde 5G’nin hızlandırılması ile yüksek güç tüketen uygulamaların artması, akıllı telefonların pil ömrünü etkilerken kullanıcıların şarj etme tecrübesine de yeni zorluklar getiriyor. 2014 yılında VOOC süratli şarj teknolojisinin duyurulmasından bu yana OPPO, süratli şarjın geliştirilmesine öncülük ediyor. Artık ise kullanıcılara inançlı, verimli ve kullanışlı ultra süratli şarj tecrübesi sunmak için, yüksek güce sahip, kablosuz kullanım sunan ve ultra küçük şarj teknolojileri alanındaki uzmanlığımızı ve sağladığımız avantajlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir!  Touch Down Metaponto Nefesini Tut 2 Full HD film izle

5G ÇAĞINDA DAHA SÜRATLI ŞARJ

Verilen bilgiye nazaran, OPPO’nun 125W süratli şarj teknolojisi, 4000mAh bataryayı 5 dakikada yüzde 41’e kadar, 20 dakikada ise büsbütün şarj edebilen en süratli direkt şarj teknolojisini kullanıyor. Tıpkı vakitte evvelki SuperVOOC ve VOOC süratli şarj protokolleriyle uyumlu olan aygıt, 65W PD ve 125W PPS dahil olmak üzere genel protokolleri de destekliyor.

65W AirVOOC kablosuz süratli şarj aygıtı, 4000mAh bir bataryanın tamamını 30 dakikada en süratli formda şarj edebiliyor. Kullanılan teknoloji, yabancı aygıt algılama işlevine ek olarak beş kat fazla güvenlik tedbiriyle çalışıyor. Ayrıyeten Qi standardıyla de uyumlu olan 65W AirVOOC kablosuz süratli şarj aygıtı, kullanıcılara kablosuz ve muhteşem süratli şarj tecrübesi sunuyor.

OPPO 65W AirVOOC kablosuz süratli şarjının farklı dizayna sahip bir versiyonu geliştirdi. Aygıt, kalıpsız süratli prototipleme teknolojisiyle şekillendirilmiş camdan üretildi ve tüketici elektroniği pazarında bu çeşit teknolojinin birinci uygulaması olma özelliği taşıyor.

Şarj aygıtının alt kısmı, ısı alışverişini ayarlamak için yarı iletken soğutucuyla donatıldı. Bu da aygıt şarj edildikten sonra ahizenin ısınmamasını sağlıyor. Eşsiz tasarım, taşınabilir telefon şarj etme sürecini daha kullanışlı hale getiriyor ve yüksek güçlü şarj kapasitesi sunuyor. 65W AirVOOC kablosuz süratli şarjının daha evvel görülmemiş bir şarj tecrübesi sağlayan özellikleri sunuyor.

İlginizi Çekebilir!  OPPO F15 Tanıtıldı!

Öte yandan, OPPO, ince ve küçük 50W küçük SuperVOOC şarj aygıtını ve çift düzeyli mimariye sahip 110W küçük süratli şarj aygıtını da piyasaya sürdü. OPPO’nun sadece 1,05 cm inceliğe sahip 50W küçük SuperVOOC şarj aygıtı, kartvizit cüzdanına misal bir boyutta geliştirildi.

Tasarımı sayesinde kullanıcılar aygıtı basitçe gömlek ya da ceket ceplerinde taşıyabiliyor; bu da işe gidip gelirken ve seyahat ederken büyük kolaylık sağlıyor. 50W küçük SuperVOOC şarj aygıtı VOOC protokolleriyle de uyumlu. 27W PD ve 50W PPS üzere genel protokolleri destekleyen aygıt, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere farklı aygıtları şarj edebiliyor.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli