Oppo Ekranı İkiye Bölme Nasıl Yapılır? - Oppo Forum
e
sv

Oppo Ekranı İkiye Bölme Nasıl Yapılır?

8486 okunma — 19 Şubat 2021 12:46
Oppo Ekranı İkiye Bölme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo ekranı ikiye bölme işlevi, masa üstü bilgisayarlardaki gibi internette gezinme kolaylığı sağlar. Bu özellik sayesinde, mobil cihaz ekranınızı ikiye bölerek, aynı anda 2 uygulamayı çalıştırabilir, farklı internet sayfalarında gezinebilirsiniz. Bu işlemi Oppo telefonda yapmak için internette bir sekme açıkken, 3 parmakla ekran üzerinde alttan yukarı doğru dokunarak menüyü parmaklarınızla yukarı çekebilirsiniz.

Ekran bu şekilde ikiye bölünecek ve ilk açtığınız sayfa açıkken yeni bir katman daha açılacak. Bu yeni katmanda, Google, Facebook, Chrome, Play Store vb. programlarınızı açabileceksiniz. Menüler arasında gezinmek için, alt ekranı sağ-sol hareket ettirerek, telefonunuzdaki uygulamalardan birini daha seçebilir, aynı anda 2 farklı pencerede çalışabilirsiniz.

Oppo Ekranı ikiye Bölme Özelliği Hangi Oppo modellerinde Çalışıyor?

Ekranı ikiye bölme kolaylığı, Oppo AX7, Oppo A52, Oppo A72 gibi modellerde çalışan bir uygulamadır. Bazen kullanıcılar, bu uygulama bölünmüş ekranı desteklemiyor uyarısı ile karşılaşabilir. Bu durumda arka plandaki uygulamayı değiştirip denemek gerekecektir. Çünkü bazı uygulamalar, yeni bir pencere açılmasına izin vermiyor olabilir.

Oppo Ekranı İkiye Bölme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo Ekranı İkiye Bölme Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Tıpkı masa üstü uygulamalarda olduğu gibi, farklı bir sekme açarak, dilerseniz arka planda Youtube sitesinden müzik dinlerken, yeni bir sayfa açıp haber okuyabilirsiniz. Açılan iki ekranın tam birleşme noktasındaki çizgiye dokunduğunuzda, ekranı tek parça yapabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir!  Oppo A5s'e Yoğun İlgi!

Ya da isterseniz, yön değiştirme yapabilirsiniz. Üstteki sayfayı alta, alttaki sayfayı üste taşıyabiliyorsunuz. X butonuna bastığınızda ise, Oppo ekranı ikiye bölme işlevi iptal olacaktır.

Oppo Ekran Garantisi Kampanyası yazımızı okuyabilirsiniz: https://www.oppotr.com/oppodan-muhtesem-ekran-kampanyasi/

Arka Planda Müzik dinleme Nasıl Yapılır?

Android yazılımı olan bir telefonunuzdan, özellikle Youtube sitesine Chrome tarayıcı ile girdiğinizde, sağ üstteki üst üste olan 3 noktaya basarak, masa üstü versiyonunu aktifleştirebilirsiniz. Böylece Youtube sitesi masa üstü versiyonu olarak açılacaktır.

Şimdi de Chrome sekmesinden başka bir sayfa açın ve bu sekme açıkken, telefon ekranını yukarıdan aşağıya parmağınızla çekin. Gelen sayfada, Youtube sitesinde açtığınız müzik için, durdur, devam et ve kapat seçeneği gelecektir. Play sekmesine tıklayıp pencereyi yukarı taşıyın.

Arka planda müzik çalarken siz de internette sörf yapmaya devam edin. Bu işlem her oppo cihazlarında yapılabilmektedir.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli