OPPO Donan Telefon Nasıl Yeniden Başlatılır? - Oppo Forum
e
sv

OPPO Donan Telefon Nasıl Yeniden Başlatılır?

2261 okunma — 25 Nisan 2021 10:32
OPPO Donan Telefon Nasıl Yeniden Başlatılır? OppoTr.Com

OPPO Donan Telefon Nasıl Yeniden Başlatılır? Son zamanların popüler Android telefon markası OPPO; her ne kadar kullanışlı ve modern olsa da teknolojik her alet gibi küçük problemlere gebe kalıyor. Kullandığımız her teknolojik aletlerde donma, kasma, ısınma gibi sorunlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunun için yaşanılan ya da yaşanmadan alabileceğiniz önlemler, çözüm önerileri hakkında bilgi verelim.

OPPO Donan Telefon Nasıl Yeniden Başlatılır?

Telefonunuzun donmasının birbirinden faklı sebepleri vardır. Bunlardan en yaygın sebeplerini inceleyelim. İlk sebeplerden bir tanesi; telefonunuzda yüklü olan uygulamalar Android işletim sisteminize uyumlu olmazsa telefonunuzun sağlıklı çalışmaz. OPPO akıllı cihazınızın işlemlerinde eksik parçalar tamamlanmaz ve çatışmalar meydana gelir. Hatta CPU’ daki ısı artar beraberinde yazılım sorunlarını da getirir.

İkinci yaygın bir sebebi ise telefonunuzun SD kartın yarattığı sorunlardır. Harici SD kartınız bozuk dosyaları, APK’ ları hatta uygulama dosyalarını açmak telefonu bozabilir. Üçüncü bir sebebi ise girdiğiniz sitelerden, bilinmeyen yazılımlara sahip indirilen uygulamalardan gelen virüs veya kötü amaçlı yazılımlardır. Son olarak donmasının bir diğer sebebi ROM kurulumu olur. Belirttiğimiz bu sebepler telefonunuzun donması, yeniden başlatılması sorunlarına temel hazırlamaktadır.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Kullanıcı Yorumları

OPPO Telefonum Dondu Çözümü Nedir?

Telefonunuzun donmasına en basit çözüm şarja takmaktır. Orijinal şarj cihazınızı kullanmaya özen gösterin. Birkaç dakika bekleyin, belki sorun pilin bitmesidir. Telefonunuzu genel kapatma yöntemi ile kapatın. Elbette tam bir çözüm değil ancak denenebilir. Telefonunuz standart şekilde açılmazsa yeniden başlatın. Bunun için uygulamanız gereken tuş gruplaması vardır.

Güç düğmesi + Ses düğmesi

Güç düğmesi + Ana Sayfa Düğmesi eğer bu komutlar işe yaramazsa pili on saniye kadar sıfırlayın sonra telefonu şarj edin. Telefonunuz, siyah ekranlı haldeyse ya da donma anında hızlı ısınma yapabilir. Aşırı ısınmanın vereceği hasarları göz önünde bulundurursak telefonu açık ve serin bir ortama koyun. Güneş ışığına kesinlikle maruz bırakmayın.

OPPO Donan Telefon Nasıl Yeniden Başlatılır? OppoTr.Com

OPPO Donan Telefon Nasıl Yeniden Başlatılır? OppoTr.Com

Bir sonraki çözüm önerisi ise telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama yapılmalıdır. Sıfırlamanın sonucunda tüm verilerinizi kaybedeceğinizi unutmayın bundan dolayı önemli dosyalarınızı yedekleme yapabilirsiniz. Gereksiz veya hatalı uygulamaları telefonunuzdan silin.

Telefonu kendiniz evde asla demonte etmeyin, root işlemini de asla uygulamayın. Bu tarz işlemler telefonun garantisini sonlandırmaktadır. Resimler, ayarlamalar, izlenilecekler yollar telefonunuzun ara yüzüne göre farklılık gösterebilir fakat yukarıdaki çözüm önerilerinden fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli