Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? - IMEİ Garanti Sorgu? Oppo Forum
e
sv

Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

2519 okunma — 17 Şubat 2021 12:21
Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? OppoTr.Com

Oppo marka telefon sahibi iseniz, Oppo garanti sorgulama yapmanız için birkaç basit adımı geçmeniz gerekecektir. Öncelikle IMEİ numarasının kayıtlı olup olmadığını, kayıtlı ise, sizin elinizdeki telefon modeline ait olup olmadığını denetlemeniz gerekecektir.

Oppo Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye.gov.tr adresine, Türkçe karakter kullanmadan girerek, IMEİ sorgulama yapabileceğiniz gibi, telefonunuzdan arama bölümünden, kare06kare tuşlarına basarak da IMEİ sorgulamasını yapabilirsiniz. Günümüzde, kayıt edilmemiş bir telefon ( kaçak yollarda ülkeye giriş yapmış cihaz) başka bir kullanılmayan telefonun IMEİ numarasını kullanarak yasal olmayan yollardan kayıt edilebiliyor. Satın aldığınız telefonun IMEİ numarasının faturanızdaki IMEİ numarası ile aynı olması gerekiyor.

Telefonunuzdan Ayarlar- Telefon hakkında sekmesine gelerek, Durum ve oradan da IMEI numarasına ulaşabilirsiniz. Faturadaki numara ile bulduğunuz numara birbirini tutuyorsa, telefonunuz yasal olarak kayıtlı demektir.

Oppo Telefon Garanti Sorgusu

Telefonu satın aldığınızda size, garanti şartlarını ihtiva eden belge verilecektir. Deprem, kaza, hor kullanım, yanma, sıvı ile temas durumları garanti kapsamına girmemektedir.

Bu şartlar olmadan, telefon;

  • Garanti süresi içinde kapanırsa,
  • Yazılım hataları veya kullanım hataları ortaya çıkarsa,
  • Batarya fabrika çıkışlı olarak sorunlu ise
İlginizi Çekebilir!  Oppo Watch Free Özellikleri

bu onarımlar veya değişim garanti kapsamı içindedir.

Oppo Ekran Garantisi Yazımızı inceleyebilirsiniz! https://www.oppotr.com/oppo-ekran-garantisi/

"<yoastmark

Kullanıcıya ait olmayan her tür donanımsal ya da yazılımsal hatalar, garanti kapsamına girmektedir. Cihazınızın IMEİ bilgisin aldıktan sonra, support.oppo.com sitesine giriş yaparak, IMEİ numaranızı girin, alttaki doğrulama kodunu da kutucuğa girdikten sonra kontrol sekmesine tıklayın ve telefonunuzun garantisini sorgulayın. Bu şekilde Oppo garanti sorgulama işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Telefonunuz, satın aldığınız andan itibaren güncelleme sorunları ile karşılaşıyorsanız, IMEİ sorgulaması yapmanızı öneririz. Bu sorgulamayı turkiye.gov.tr adresinden yaptığınızda telefonun aynı model olmasına da dikkat ediniz. Eğer aynı değil ise, hemen satın aldığınız yere giderek, sorunu çözdürün.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli