Oppo A72 Geliştirici Seçenekleri - Oppo Forum
e
sv

Oppo A72 Geliştirici Seçenekleri

367 okunma — 03 Kasım 2022 01:30
Oppo Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

OPPO A72 geliştirici seçenekleri nasıl açılır? Geliştirici seçeneklerini nasıl etkinleştireceğinizi ve Android 10 gizli seçeneklerini nasıl kullanacağınızı öğrenin. OPPO A72, varsayılan olarak erişemeyeceğiniz bazı gizli özelliklerle birlikte gelir. Bu gizli sistem ayarları OPPO A72’de “Geliştirici Seçenekleri” olarak adlandırılır. Bu eğitimde, OPPO A72‘de geliştirici seçeneklerini nasıl etkinleştireceğinizi ve Android 10 gizli seçeneklerini nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

Geliştirici Seçeneği Nedir?

Oppo Geliştirici Seçeneği Nasıl Aktif Edilir? OppoTr.Com

Oppo Geliştirici Seçeneği Nasıl Aktif Edilir? OppoTr.Com

OPPO A72 mükemmel bir akıllı telefon. Birçok özelliğe sahiptir ve aynı zamanda çok güçlüdür. Bu cihazın en iyi yanı, bazıları gizli olan birçok seçenekle birlikte gelmesidir. Bu yazımızda OPPO A72 geliştirici seçeneklerinin nasıl açılacağından ve cihazda Android 10 gizli seçeneklerinin nasıl kullanılacağından bahsedeceğiz.

  • Bu telefonda geliştirici seçeneğini Ayarlar -> Telefon hakkında -> Yazılım bilgileri bölümüne giderek etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için Ayarlar’a gidin ve Telefon hakkında kısmına ilerleyin.
  • Telefon hakkında sayfasına geldiğinizde, Yazılım bilgisi üzerine dokunun.
  • Yazılım bilgileri sayfasında, “Yapı sürümü” seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın. Bu seçeneğe dokunun ve ardından telefonunuzda Geliştirici modu etkin yazana kadar “Yapı numarası “na tekrar dokunun.
  • Şimdi Güvenlik’e dokunun, ardından Bilinmeyen kaynaklar’ın yanındaki kutuyu işaretleyin ve cihazınızda etkinleştirilmesine izin verin.
Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır ve Kapanır? OppoTr.Com

Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır ve Kapanır? OppoTr.Com

Geliştirici Seçenekleri, Ayarlar uygulamasında, Telefon Hakkında bölümünün altında mevcuttur. Bu özelliğe Ayarlar uygulaması içinden, ekranın altındaki Telefon Hakkında’ya tıklayarak ve ardından ekranınızda “Artık bir geliştiricisiniz!” yazan bir uyarı mesajı görünene kadar Yapı Numarası’na 7 kez dokunarak da erişebilirsiniz. Bundan sonra, Ayarlar uygulamasına geri dönün ve Telefon Hakkında’ya tekrar dokunun, bu kez Yapı Numarası etiketinin yanında Sıfırla seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın (aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın). Uygulama hesapları ve diğer şeyler gibi tüm kullanıcı verilerini temizlemek isteyip istemediğinize bağlı olarak Sıfırla düğmesine bir veya iki kez dokunun.

İlginizi Çekebilir!  Oppo Reno 5 Lite Telefon İncelemesi

OPPO A72 geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

OPPO A72 geliştirici seçeneklerini açmak için belirli adımlardan geçmeniz yeterlidir:

1) Öncelikle telefonunuzu birkaç dakikalığına veya cihazı kapattıktan sonra otomatik olarak yeniden başlayana kadar kapatmanız gerekir.

2) Telefonunuzu kapattıktan sonra, ekranda bir animasyon görene kadar Sesi Açma düğmesine birkaç saniye basılı tutun; ardından telefonunuzun ekranında mevcut tüm seçenekleri görebilmek için Sesi Açma düğmesini bırakın; ardından telefonunuzun yan panelindeki Sesi Azaltma düğmesini kullanarak buradan Geliştirici Seçeneklerini seçin; ardından buradan Tamam seçeneğini seçmek için tekrar Sesi Açma düğmesine basın ve telefonunuzun yan panelindeki Güç düğmesine tekrar basarak değişiklikleri onaylayın; şimdi Güç düğmesine basarak telefonunuzu bir kez daha yeniden başlatın

OPPO A72 Geliştirici Seçeneklerini Açma

OPPO A72 ile geliştirici seçeneklerine Ayarlar’a girip Telefon hakkında seçeneğine dokunarak erişebilirsiniz. Buradan aşağıya doğru kaydırın ve Yapı numarasına yedi kez dokunun. Bu, telefonunuzun ayarlar menüsündeki Geliştirici seçeneklerinin kilidini açacaktır.

Bunu yaptıktan sonra, Telefon hakkında kısmına geri dönün ve Yapı numarasına tekrar yedi kez dokunun. “Artık bir geliştiricisiniz” dediğinde, Ayarlar -> Telefon hakkında -> Geliştirici seçenekleri bölümüne geri dönün. Burada cihazınızı özelleştirmenize olanak tanıyan seçeneklerin bir listesini göreceksiniz:

  • – USB hata ayıklamayı etkinleştir
  • OEM kilit açmayı etkinleştir


Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli