Meizu’dan ön kamera konumuna yaratıcı çözüm - Oppo Forum
e
sv

Meizu’dan ön kamera konumuna yaratıcı çözüm

787 okunma — 19 Kasım 2019 08:09
Meizu 17th
Meizu 17th

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Meizu, yeni akıllı telefonuyla ön kameranın konumu açısından yaratıcı bir çözüm sunabilir.


Daha ince çerçeveleri telefonların önündeki en büyük engel olan ön kamera konusunda birçok yaratıcı çözüm hayatımıza girdi. Burada büyük çentikler, ufak çentikler, damla çentikler, ekran delikleri ve motorlu sistemler kullanıldı. Sektördeki önemli isimlerden Meizu ise genel olarak çentiğe karşı bir duruş sergiledi ve ön kamerayı üst çerçevede tutmaya devam etti. Ancak biliyorsunuz bu yapıda çerçeveler aşırı oranda inceltilemiyor. Firmanın buna karşı çözümü ise yine bir ekran deliği olacak gibi görünüyor. Ancak burada yaratıcı bir adım atacak denilen firma, Meizu 17th modelinin ön kamerasını yine ekran deliğine koyacak ancak bu oldukça ufak deliği üst bildirim kısmına gizleyecek gibi görünüyor. Bu da genel kullanımda deliğin hiç dikkat çekmeyeceği anlamına geliyor. Firmanın ekran deliğini WiFi ile pil göstergesinin arasına gizleyeceği aktarılıyor. Burada deliğin çok ufak olması da sevindiriyor. Bu yıl sektörün genel olarak 3 mm deliklere geçiş yapacağı söyleniyor ve delik ne kadar ufak olursa o kadar daha az dikkat dağıtıyor. Bu yıl ayrıca sektörün OPPO öncülüğünde ön kamerayı ekran altına alması da bekleniyor. Ön kamera için en yaratıcı ve güzel çözüm bu görünüyor. Bu konuda Xiaomi de çalışıyor.

Meizu 17th
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meizu en son karşımıza 16T ile çıkmıştı

Hatırlamak adına gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan ve 6 GB RAM / 8 GB RAM + 128 GB + 256 GB depolama seçenekleri bulunan cihaz, 6,5 inç 1080×2323 piksel Super AMOLED bir ekran ile karşımıza çıkıyor. 18W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pili bulunan Meizu 16T, bünyesinde 3,5 mm kulaklık girişini taşıyor. Telefonun arkasında üçlü kamera kurulumu yer alıyor. Burada Sony IMX362 sensörlü 12 megapiksel F1.9 + 8 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + 5 megapiksel derinlik sensörü bir araya geliyor. Modelin önünde ise 16 megapiksel HDR destekli kamera bizleri karşılıyor.

İlginizi Çekebilir!  Tina Turner Son Hali Kaç Yaşında ve Neden Öldü?

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir telefon Motorola Razr

Kaynak: Log

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli