Ana sayfa İnternet LG’den “genişleyebilir” akıllı telefon tasarımı

LG’den “genişleyebilir” akıllı telefon tasarımı

165
0
LG katlanabilir telefon
LG katlanabilir telefon

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, akıllı telefon sektörünün geleceğine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu sefer firmadan genişleyebilir telefon tasarımı geldi.


LG, katlanabilir ekranlar yanında yuvarlanabilir ekranlar da geliştiriyor. İşte bu yapıyı firma akıllı telefon tarafına da getirmek istiyor. İşte bunun patentini alan dev isim, LetsGoDigital’in görselleştirdiği çalışmasına göre alanda yeni bir yaklaşımın planlarını yapıyor. Bu yapı sayesinde standart akıllı telefon ile tablet formları adeta bir araya geliyor. Yanlara doğru büyüyen ekran sayesinde ufak bir tablet halini alan bu “genişleyebilir” akıllı telefon tasarımı, Samsung Galaxy Fold ya da Huawei Mate X’ten çok daha kullanışlı ve sağlam görünüyor. Bu tasarımın patentinin alınmış olması elbette yüzde 100 çıkacağı anlamına gelmiyor. Ancak alanın geleceğini görmek adına bu tarz adımların önemli büyük görünüyor.

LG katlanabilir telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG, akıllı telefon tarafında ses getiremiyor

Özellikle Huawei ve Xiaomi gibi firmaların karşısında ses getiremeyen şirket, katlanabilir tarafta iddialı olmak istiyor. Ancak henüz gerçek bir katlanabilir telefon çıkarmayan LG, 2020’de ilk adımı atabilir izlenimi oluşturuyor. 2020’de Samsung’dan en az iki farklı katlanabilir telefon beklenirken, Xiaomi’nin de artık ilk modeliyle karşımıza çıkacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın Türkiye’de de satışa çıkan 16 inç MacBook Pro modeli

Kaynak: Log
Oppo Forum Google News

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here