LG OLED TV’lerin Nvidia G-Sync desteği için tarih verildi - Oppo Forum
e
sv

LG OLED TV’lerin Nvidia G-Sync desteği için tarih verildi

832 okunma — 19 Kasım 2019 08:11
LG OLED TV Nvidia G-Sync
LG OLED TV Nvidia G-Sync

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, 2019 model LG OLED TV modelleri için çok sevindiren Nvidia G-Sync desteği için tarihi verdi.


İlk müjdesi daha önce verilen LG OLED TV için Nvidia G-Sync desteği, LG Türkiye’den yapılan resmi açıklamaya göre aralık ayı içerisinde geliyor. Bir yazılım güncellemesi ile sunulacak destek, oyun tutkunlarını fazlasıyla heyecanlandırıyor. Verilen yeni resmi bilgilere göre Nvidia G-Sync uyumluluğu Türkiye’de satışta olan E9 (65 inç), C9 (77, 65 ve 55 inç) ve B9 (65 ve 55 inç) OLED TV modellerine geliyor. Firmaya göre LG’nin 2019 model OLED TV’ler G-Sync uyumluluğu ile yaygın olarak kullanılan ekranların ortak sorunu olan titreme, yırtılma veya takılma olmadan pürüzsüz bir oyun deneyimini sunacak. G-Sync uyumluluk desteğinin eklenmesi ile GeForce RTX 20 Serisi veya GTX 16 Serisi donanımlarına sahip oyuncular 55, 65 ve 77 inç seçeneklerindeki büyük ekran LG OLED TV’lerde benzersiz bir oyun deneyimi yaşayabilecekler.

Konu hakkında daha önce konuşan LG Ev Eğlencesi bölümü TV Ürün Planlama Bölümü Başkan Yardımcısı Sam Kim, “LG OLED TV’ler, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından çok beğeniliyor. Biz de OLED oyun deneyimini optimize etmeye kararlıyız. Nvidia G-Sync’nin adaptasyonuyla, OLED TV’lerin dünyanın en iyi oyun donanımı markasının desteğine sahip olduğunu gösteriyoruz” açıklamasını yapmıştı.

İlginizi Çekebilir!  Taştan Kağıt Üretildi

Nvidia’da GeForce Pazarlama Müdürü Matt Wuebbling ise yine daha önce “LG’nin 2019 OLED TV’lerine G-Sync uyum desteği sunmaktan heyecan duyuyoruz. ve LG OLED TV’lerin HDMI Değişken Yenileme Hızı, GeForce RTX 20 Serisi GPU’larımızı destekliyor. GeForce’un desteklediği gerçek zamanlı ışın izleme özelliğine sahip en yeni PC oyunlarını oynarken, bu televizyonlardaki duyarlılık ve gerçekçi görseller, oyuncuları derinden etkileyecek” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG OLED TV modelleri artık oyun için hiç olmadığı kadar güçlü

Firmadan yapılan açıklamaya göre TV’ler, 120Hz’ye varan yenileme hızı ile ultra hızlı yanıt süresi sunuyor. Süreç hakkında “Galibiyet ile mağlubiyet arasındaki farkı yaratabilecek olan giriş gecikmesi – 120 Hz’de 1440p içerik için 6 milisaniye aralığında, 60 Hz’de 4K içerik için 13 milisaniye aralığında gerçekleşiyor” diyen firma, oyuncuları heyecanlandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Motorola Razr efsanesi yeniden doğdu

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli