Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? - Hangi Laptop? | Oppo Forum
e
sv

Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

797 okunma — 08 Aralık 2020 11:04
Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? OppoTr.Com

Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız merak konusu olan bu soruya cevap vermeye çalıştık. Lafı daha çok uzatmadan yazımıza geçelim sorularınız için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Bir çok kişi laptop alırken çelişkiye düşmektedir. Bir mağazaya gittiğimiz zaman leptop alırken ilk işimiz fiyatına bakmak olur uygunsa bir çoğumuz bazı özelliklerine bakmadan geçiş yaparız. Bazılarımız ise acaba nelere dikkat etmeliyiz sorusu kafalarına takılır şimdi laptop alırken nelere dikkat etmelisiniz onlardan bahsedeceğim.

İşletim sistemi

Bir laptop alırken ilk öncelikle işletim sistemi ne olmalı ona bir karar getirmelisiniz. Aynı zamanda sadece Windows’u veya Mac OS‘i değil, Google’ın işletim sistemi olan Chrome OS‘i de değerlendirmenizde fayda vardır. İşletim sistemi seçmeden önce bilgisayarınızı ne amaçla kullanacaksınız onu seçmelisiniz. Örnek vermek gerekirse oyun için bilgisayar alıyorsanız Mac OS işletim sistemine sahip olan bilgisayarı almak sizi sıkıntıya sokabilir.

Ekran büyüklüğü

Laptop alma sebebinize göre ekran büyüklüğü seçmeniz gerekmektedir. Eğer ki maillere bakacaksanız, facebook gibi sosyal medyalarda takılmak için alıyorsanız çok büyük ekrana sahip bir laptop almanıza gerek yok. Fakat oyun oynamak için alacaksanız büyük ekran almak iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir!  Runner Nereden Alınır?

Pil Ömrü

Pil ömrünün uzun olması bir bilgisayar için oldukça iyi bir özelliktir, fakat bu özelliğin fiyata yansımadığını bilmemiz gerekiyor.  Eğer ki bilgisayarınızı sürekli fişte tutacak iseniz boşuna pil ömrü uzun bilgisayar almanız gerek olmadığını söyleyebilirim.

Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? OppoTr.Com

Laptop Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? OppoTr.Com

İşlemci Özelliği

Laptop alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri kesinlikle işlemcidir. İşlemci, laptop fiyatlarını çok etkilemektedir. Bu yüzden seçerken yüksek kaliteli bir işlemci seçin sonra değiştirmek gibi durumlarda aşırı pahalıya patlayabilir.

Ekran kartı

Bir bilgisayarın en  önemli yerlerinden biri kesinlikle ekran kartıdır. Ekran kartları laptop’un modellerine göre olduğundan oldukça pahalıdır bu nedenle sonradan değiştirmek oldukça zahmetlidir. İyi bir ekran kartı almanızda fayda vardır.

Depolama alanı

Depolama az olan bir laptop karşılaşmanız oldukça az. Fakat arkadaş ben hızlı bir bilgisayar istiyorum diyorsanız SSD’ye sahip bir laptop almanız gerekmektedir. SSD fiyatları bilgisayar fiyatını çok etkilemektedir. SSD ne kadar iyi olursa bilgisayarında fiyatı bir o kadar yükselir.

Soğutma sistemi

Gerçekten en önem verdiğim şeyler arasında gelmektedir ve gerçekten’de büyük öneme sahiptir.  İyi bir soğutma sistemi almanızda fayda vardır çünkü bilgisayarınız çok ısındığı zaman kasma ve daha büyük sıkıntılar ile sizi bam başa bırakabilir bu yüzden soğutma sistemine bakmanızda fayda vardır.

İlginizi Çekebilir!  Yapay Zeka ve Sağlık: Yeni İmkanlar Yeni Sorular

Sonuç : Arkadaşlar umarım sizlere yardımcı olabildik. Laptop almadan önce yukarıda bulunan unsurlara dikkat etmek sizin için iyi olacaktır. Boşuna para vermiyoruz sonuçta sorularınız var ise yorum yaparak sorabilirsiniz.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli