iPhone X Ekranını Uyandırma Nasıl Yapılır? - Oppo Forum
e
sv

iPhone X Ekranını Uyandırma Nasıl Yapılır?

254 okunma — 13 Mart 2023 16:21
iPhone X Ekranını Uyandırma Nasıl Yapılır?

iPhone X Ekranını Uyandırma Nasıl Yapılır? Bilindiği gibi Apple yöneticileri 10. Yılına özel ürettiği iPhone X modelinde çok fazla değişikliğe gitti. Bunlardan en çok dikkat çeken, beğenilen ve tepki alan değişiklik ise Home tuşunun kaldırılması. O zaman Home tuşunun işlevlerini iPhone X nasıl karşılayacak? Ekran uyandırmak için ne tür yöntemler kullanılacak? TouchID sistemini karşılayamayan sistem yerine getirilen FaceID nasıl çalışacak? iPhone X ekranını uyandırmanın 4 adet yolu bulunuyor. Zaten bu yolları iPhone kullanıcıları biliyordur ama yeni kullanıcı olacaklar ve kullanıcı olmayanlar için bilgilendirici olacaktır.

iPhone X Ekranını Uyandırma Nasıl Yapılır?

1-iPhone X’ un ekranını uyandırmak ekrana hafifçe dokunmanız yeterli. Daha sonrasında yüzünüzü görerek ya da şifrenizi girerek kilidi açılabiliyor. Bu özellik iPhone serisine ilk defa gelmesiyle beraber olumlu ve olumsuz birçok tepki almıştır.

2-iPhone X’ un daha önceki versiyonlarında da bulunan kilit tuşu hala devrede. Daha yeni özellikler eklenmesine rağmen yine kilit tuşuna basarak ekranı uyandırılabilir. Ek olarak basılı tuttuğunuzda Siri’ye yönlendiriliyorsunuz.

3-İOS 10 ile birlikte gelen bir özellikte iPhone X’ i uyandırmak için bir yol olarak kullanılabilir. “Uyandırmak için kaldır.” özelliği ile hiçbir tuşa ve ekrana dokunmadan sadece telefonunuzu bulunduğu konumdan hareket ettirerek, kaldırarak iPhone X uyandırılabilir.Bu özellik opsiyonel olup istenmediği takdirde ayarlar kısmından engellenebilir. 4-Apple’ın kullanıcılarına sunduğu en gelişmiş asistan olan Siri ekran uyandırmanın 4. yolu olarak karşımıza çıkıyor. Ekranı uyandırmak için yalnızca “Hey Siri” diye seslenmemiz ekranı açmamızı sağlayacaktır. Sonrasında Apple’ın yeni devrimi olan “FaceID” adını verdiği yüz tanıma sistemi ile kilidiniz açılmış olacaktır. Apple’ın yeni modeli olan iPhone X’da büyük değişiklik yapıp eklediği FaceID sistemi çok fazla tepki aldı.

iPhone X Ekranını Uyandırma Nasıl Yapılır?

iPhone X Ekranını Uyandırma Nasıl Yapılır?

Ancak Apple’ın iddia ettiğine göre yukarıdaki her yöntem ile ekran uyandırılıp ekranın tanımlı kullanıcıyı gördüğünde kilit açılacaktır.

İlginizi Çekebilir!  BTCTURK Hata Kodu 500 Ne Demek?


Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli