instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?

0
292
instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?
instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?

Gelişmelerden haberdar olmak için Takip edin!

Oppo Google News

instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir? Türkiye’de çok sayıda kullanıcısı bulunan İnstagram uygulamasının birçok özelliği bulunmaktadır. Son dönemde uygulamanın içerisine müzik ekleme özelliği getirilmiştir. Birçok kullanıcı bu özelliği kullanabilmek için araştırmalar yapmaktadır. İnstagram hikayelere müzik nasıl eklenir kullanıcılar tarafından en çok aratılan sorulardan birisidir.

Oppo Tema Ara...

Bu özellikle birlikte kullanıcılar kendi hikayelerine müzik eklemesi yapabilmektedir. Müzik eklemesinin yapılmasıyla birlikte hikayeler daha anlamlı ve güzel olabiliyor. Özellikle bu konuda oldukça yaratıcı paylaşımlar yapan birçok fenomen bulunmaktadır. Daha önce birçok ülkede bulunan bu özellik Türkiye’ye gelmesiyle gündem yarattı.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Keşfete Düşme 2022

Bu özelliğin içerisinde tam olarak 39 milyon şarkı yer almaktadır. Özelliğin kendisini güncellemesiyle birlikte şarkılar sürekli olarak yenilenebiliyor. İnstagram hikayelere müzik eklemek için şu adımları takip edebilirsiniz;

instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?

İnstagram Hikayelere Müzik Ekleme
İnstagram Hikayelere Müzik Ekleme
  • Instagram uygulamasına giriş yapınız ve hikaye ekleme kısmına girin.
  • Bu kısımdan istediğiniz bir görüntüyü çekin veya daha önce olan bir görüntüyü kullanın.
  • Paylaşma işlemleri için ekranı yukarıya doğru kaydırın.
  • Bu kısımda karşınıza müzik simgesi belirecektir. Müzik simgesini seçerek ilerleyin.
  • Müzik simgesine girdikten sonra istediğiniz herhangi bir şarkının ismini arama kısmına yazarak ekleme işlemlerini yapabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir!  Samsung 5G'de 7,5 Gbps'lik Rekor Hıza Ulaştı

Müzik Ekleme Özelliği

Instagram uygulamasında yer alan müzik ekleme özelliği başta Avrupa olmak üzere birçok ülkede daha önceden bulunuyordu. Bu süre içerisinde Türkiye’de müzik ekleme özelliği bulunmuyordu ve müziklerin dinlenmesi mümkün değildi. Bu özelliğin gelmesiyle birlikte kullanıcılar Instagram ve Facebook hikayelerinin içerisine müzik ekleyebilecek.

instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?
instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?

Müzik ekleme özelliğinin yanı sıra hikayelerin üzerinde eklediğiniz müziğin sözleri yer alabilecektir. Bunun için şarkının sözlerinin olması yeterlidir. Şarkı sözlerinin yazı stilleri değiştirilerek daha iyi gözükmesini sağlayabilirsiniz. Türkiye’deki kullanıcılar bu özellikle birlikte hikayelerinin arkasına fon müziği ekleyebilecektir.

Kullanıcılar bir nevi kendi videosunu oldukça pratik bir şekilde oluşturarak daha detaylı düzenlemeye sahip olabilecektir. Hikayelerin üzerinde daha birçok özelliğin olmasıyla birlikte aynı anda kullanmak mümkündür. Özellikle hikaye özelliklerinin arasında saat ekleme, etiket ekleme, soru sorma özelliği gibi birçok özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerin arasına müzik özelliğinin gelmesiyle birlikte birçok kişi hikayeleri daha etkin bir şekilde kullanabilecektir.

Oppo Facebook Grubumuza katılmak için tıklayın =>> https://www.facebook.com/groups/oppotrOppo Forum Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz