Google Hesap Devre Dışı Bırakıldı, Nasıl Açabilirim? 2021
e
sv

Google Hesap Devre Dışı Bırakıldı, Nasıl Açabilirim?

732 okunma — 01 Ekim 2021 20:15
Google Hesap Devre Dışı Bırakıldı, Nasıl Açabilirim?

Google Hesap Devre Dışı Bırakıldı, Nasıl Açabilirim? Günümüz uygulama ve kullanım koşullarını düşündüğümüzde Google hesaplarımızın artık ne kadar önemli bir hale geldiğini görebilirsiniz. Bazı kişiler, çeşitli sebeplerle, Google hesabınız devre dışı bırakıldı, uyarısını alıyor olabilir. Oppotr.com olarak bu tip bir uyarı alan ve ne yapacağını bilemeyenler için bu makaleyi sizinle paylaşmak istedik.

Google Hesap Devre Dışı Bırakıldı, Nasıl Açabilirim?

Google Hesap Devre Dışı Bırakıldı

Google Hesap Devre Dışı Bırakıldı

Hesabınıza giriş yaptığınızda Google tarafından, Google hesabınız devre dışı bırakıldı, uyarısını alıyor ve hesabınıza giriş yapamıyor olabilirsiniz. Bu tip bir yazıyla karşılaştığınızda sizi sıkıntıya düşürebilecek kadar zor duruma düşmüş olabilirsiniz. Youtube kanalınız, Adsense reklam gelirleriniz veya Google play hesabınıza artık erişim sağlayamıyor olmanız çok sıkıntıya düşürecektir. Tabi sadece bununla da kalmayabilir. Bu hesabınıza ek hesaplar oluşturduysanız ve Google onları da aynı şekilde devre dışı bıraktıysa sorun daha da büyüyebilir.

Google, artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Android cihazınız varsa da sizin için vazgeçilmezlerden biri. Zorunlu olarak kullanılmasının yanında Google hesabı kullanarak gelir elde edebiliyor olması da bağlılığı arttırdığını söyleyebiliriz. Bunun dışında her Android kullanıcısının sahip olduğu birden fazla gmail hesabı da vardır. Hesaplar farklı işlemler için birbirine bağlı olsa da farklı cihazlar için de kullanılabilirliği söz konusu olabilir. Biz de bu yazımız sayesinde Google hesabınız devre dışı bırakıldı uyarısı almanız halinde neler yapabileceğinizi anlatacağız.

İlginizi Çekebilir!  Sims 4 Kilitli Nesneleri Açma

Google Hesabınızın Devre Dışı Bırakılması Halinde Neler Yapabilirsiniz?

Öncelikle belirtmek gerekir ki bu tip durumlar için hiçbir şekilde kesin bir çözüm bulunmamaktadır. Uygunluk koşulları giderilir, gerçekleşen bir hata varsa düzeltilir ve açılmaya uygun görülürse Google tarafından hesabınızın açılması kabul edilebilir. Bu talebin olumlu sonuçlanabilmesi için neler yapılması gerek, gelin bir bakalım.

Devre Dışı Kalan Google Hesabı Kurtarma

Google Hesap Kurtarma

Google Hesap Kurtarma

  • İlk yapmanız gereken, ekranınıza gelebilecek bir uyarı varsa bu uyarıyla beraber itiraz etme seçeneğini kullanın
  • Olası bir durumda size bu seçenek verilmemişse şu bağlantıya gidin, support.google.com/accounts/contact/disabled2
  • Gelecek uzantı seçeneğini evet diyerek kabul edin
  • Geri dönüş için size ulaşılabilecek bir mail hesabı ekleyin
  • Bu kısım önemli. Yararlı bilgilere Google’ın ulaşabilmesi için varsa sorunuz ve itirazınızı, sonrasında da mümkün olduğu ve hatırladığınız son işlemlerin tamamını yazın

Bu adımları takip ettikten sonra belirttiğiniz itiraz, tüm yaptığınız son işlemler Google ekibi tarafından incelemeye alınır. Hesabınızın eski konuma dönüp dönmeyeceği yoğunluğa bağlı olarak 2-3 iş günü içerisinde eklediğiniz e-posta yoluyla size açıklanır.

İlginizi Çekebilir!  Dizipal Hayran Sayfası Twitter

Hesabınızın kapatılma sorunuyla karşı karşıya gelmeden birden fazla mail adresi eklemeyi, hatta gerekirse telefon numaranızla giriş yapabilmek için numaranızı da sisteme eklemeniz sizin için önemli olacaktır.

Siz de merak ettiklerinizi yazının altına yorum yaparak bizlere sorabilirsiniz.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli