Getty Images ve iStock işbirliği: Teknoloji ve yaratıcılığın buluşması - Oppo Forum
e
sv

Getty Images ve iStock işbirliği: Teknoloji ve yaratıcılığın buluşması

480 okunma — 11 Ocak 2024 21:29
Getty Images

Getty Images, yapay zeka odaklı işbirliklerini genişleterek iStock platformunda “AI Image Generator by iStock” adlı yeni üretimsel yapay zeka aracını tanıttı. Bu araç, metinsel komutlarla stok fotoğraf üretmeye odaklanarak kullanıcılarına yaratıcılıkta yeni bir boyut sunuyor.

Yapay Zeka ile Fotoğraf Üretiminde Yeni Bir Dönem

Getty Images, iStock üzerinde kullanıma sunulan yeni yapay zeka aracıyla, metinsel komutlarla stok fotoğraf üretmeyi mümkün kılıyor. Kullanıcılar, hayal ettikleri görüntüyü yalnızca birkaç kelimeyle ifade ederek, özgün ve özelleştirilmiş fotoğraflara ulaşabiliyor.

iStock’un yeni aracı, Getty’nin yapay zeka odaklı ilk girişimi olan “Generative AI by Getty Images” temel alınarak geliştirildi. NVIDIA’nın Picasso modeliyle eğitilen araç, Getty’nin yaratıcı kütüphanesi ve iStock’un stok fotoğraf kütüphanesini kullanarak eşsiz görseller oluşturuyor.

Getty Images: Özel ve Ticari Kullanıcılar İçin Farklı Çözümler

Getty, genellikle kurumsal çözümler sunarken, iStock ise bireysel ve küçük işletmelere odaklanmış durumda. Bu yeni yapay zeka aracı, küçük ve orta ölçekli işletmelerin stok fotoğraf ihtiyaçlarına çözüm sunarken, kullanıcılara 14,99 dolar karşılığında 100 komut hakkı tanıyor.

İlginizi Çekebilir!  Yeni Bir Parti Kuruluyor: Ocakcılar Geliyor

 Tazminat ve Gelir Paylaşımı: Getty Imags’ın Generative AI hizmetinde sınırsız tazminat hakkı sunulurken, iStock platformunda kullanıcılar varlık başına 10 bin dolarlık bir sınırla karşılaşıyor. Ayrıca, içeriği modeli eğitmek için kullanılan kullanıcılar, Getty’nin gelir paylaşım programına katılabiliyorlar.

Gelecek Adımlar: İnovasyon ve Kullanıcı Dostu Özellikler

iStock, gelecekte Inpainting ve Outpainting özelliklerini platforma eklemeyi planlıyor. Inpainting, kullanıcıların bir görüntünün bir bölümünü maskeleyip metinsel komutlarla doldurmalarına olanak tanırken, Outpainting farklı en-boy oranları için genişletme ve yeni bölgeler ekleyerek kullanıcılara geniş bir yaratıcılık alanı sunacak.Oppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli