Facebook *Hesap Silme* En Basit Yöntemi - Oppo Forum
e
sv

Facebook *Hesap Silme* En Basit Yöntemi

1490 okunma — 13 Aralık 2019 16:31

Facebook *Hesap Silme* En Basit Yöntemi

Facebook Hesap Silme işlemini nasıl yapabileceklerini bilmeyen kullanıcılar için hesabı kalıcı silme yönteminin en basit şeklini anlatıyoruz. Facebook hesabınızı kalıcı olarak kapatmak veya silmek istiyorsanız dondurma işlemi yerine farklı bir işlem uygulamanız gerekiyor. Bu yöntemi 2019 ve 2020 yıllarında yeni işlem olarak kullanacaksınız. Eski yöntemler ile kapatmak artık mümkün olmayacak.

Artık kullanmadığınız veya herhangi bir sebep ile kapatmak istediğiniz Facebook hesaplarınız’dan sizleri bir an önce kurtaracak bilgiyi aşağıda paylaşıyoruz. Aynı zamanda hesap silme işleminde zorlananlar için güncel linki paylaşarak işinizi kolaylaştıracağız.

İnternet sitelerinde paylaşılan yanıltıcı ve bozuk Facebook hesap silme linki 2019 yönlendirmelerinden dolayı en güncel ve doğru bilgiyi bulabileceğiniz bu içeriği hazırladık. Eğer takıldığınız veya yapamadığınız konular varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Facebook Kalıcı Hesap Silme Yöntemi

Facebook Kalıcı Hesap Silme Yöntemi
Facebook Kalıcı Hesap Silme Yöntemi

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız öncelikle hesabınızı kapattıktan sonra neler olacağını’da bilmeniz gerekiyor. Sildiğiniz Facebook hesabınızda yönetici olduğunuz gruplar ve sayfalarda kalıcı olarak kapatılacak. Eğer bu sayfaların veya grupların silinmemesini istiyorsanız farklı bir yönetici görevlendirebilirsiniz. Aksi halde silinene ve kapanan hesaplar, sayfalar veya gruplar tekrar geri getirilemez.

İlginizi Çekebilir!  Damla Ersubaşı İnstagram Hesabı

Facebook hesap silme işlemi basit fakat yapmadan önce iyice düşünülmesi gereken bir öneme sahip. Çünkü kapatacağınız bu hesapları ileride pişman olduğunuzda veya tekrar kullanmak istediğinizde açamazsınız. Sıfırdan bir hesap açmanız gerekebilir.

Aynı zamanda bilmeniz gereken bir diğer unsurda başkaları ile konuşma mesajlarınız asla silinmeyeceğini bilmek. Yani Facebook hesap silme işleminden sonra hesabınızı kalıcı olarak kapattığınızda başkaları ile daha önce yaptığınız konuşmalar onlarda hala görünebiliyor durumda olacak.

Facebook Hesap Silme Linki ile kapattığınız hesaplarınız’da profil bilgileriniz ve paylaşımlarınız başkaları tarafından asla görülmemek üzere tarihe gömülecek. Yani kendi hesabınızda paylaştığınız resimler, fotoğraflar, videolar ve mesajlar tamamen silinecek ve kaldırılacak.

Facebook Hesap Silme den önce fotoğraflarınızı veya başka bilgileri şahsi cihazlarınıza kaydedebilir ondan sonra bu kapatma işlemini uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda hesap silme süresi sizin kullanımınıza göre değişiklik göstereceği için hızlı gerçekleşmeye bilir.

Facebook Hesap Silme’den Önce Yapmanız Gerekenler

Facebook sürekli gelişen bir sosyal medya sitesi olduğu için daha önce kullanılan hesap silme yöntemleri bu sefer işinize yaramayacak, artık hesabınızı kalıcı olarak kapatmak için yapmanız gereken bazı zorunluluklar bulunuyor.

İlginizi Çekebilir!  LD Player

2019 yılında Facebook Hesap Silme işlemi için öncelikle bu uygulama ile ortak bağlandığınız oyunlardan çıkış yapmanız ve cihazlarınız’dan silmeniz gerekiyor.

Aslında bunun sebebi Facebook’un beni sildiğin zaman bu uygulamaları ve oyunları bir daha oynayamayacağınızı size söyleyerek vaaz geçirme çabaları.

Facebook Hesap Silme'den önce uygulamaları kaldır
Facebook Hesap Silme’den önce uygulamaları kaldır

Yukarıdaki “Facebook Uygulamalarını Kaldır” butonu ile Facebook uygulamasının aracılığını yaptığı tüm uygulamalar ve oyunları çarpı butonuna basarak silmeniz gerekiyor.

Uygulamaları kaldırmanızı istememizin sebebi olarak Facebook Hesap Silme işleminden sonra eğer bu oyunları silmek istediğiniz hesabınız ile oynarsanız hesabınız kapanmayacaktır. Facebook hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız bu uygulamaları 2 hafta boyunca hiç giriş yapmamalısınız.

Kalıcı Facebook Hesap Silme Linki

Kalıcı Facebook Hesap Silme Linki
Kalıcı Facebook Hesap Silme Linki

Yukarıda verdiğimiz buton yardımıyla cihazınıza yüklediğiniz oyunları ve uygulamaları kaldırdıktan sonra Facebook kalıcı hesap silme linkine tıklayarak hesabınızı kapatma talebinde bulunabilirsiniz.

Aşağıdaki “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın, açılan sayfada Facebook hesabınıza giriş yapın ve sizden istediği işlemleri gerçekleştirin.

Facebook Hesap Silme Linki 2019 güncel haliyle yukarıdaki butona eklenmiştir. Aynı zamanda yapmanız gereken başka hiç bir işlem gerekmiyor, bunları yaptıktan sonra silmek istediğiniz hesabınız kısa süre içerisinde kalıcı olarak kapatılmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir!  Aziz Yıldırım Ali Koç Hangi Kanal

Facebook Hesap Silme işlemleri ile ilgili sormak istediğiniz veya kapatmak istediğiniz hesaplarınızı aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz. En yakın sürede sorularınız ve istekleriniz cevaplanacaktır.

Kaynak: SiberStar.ComOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli