Ana sayfa İnternet Everest Dağı Google Maps’te

Everest Dağı Google Maps’te

105
0

Everest Dağı Google Maps’te

8,850 metrelik yükseliğiyle dünyanın zirvesi olan Everest Dağı, birbirinden etkileyici panoramik fotoğraflarıyla artık Google Maps’te.

Tırmanma aşkı olanlar için bile, Himalaya Dağları’nın en görkemlisi olarak yükselen Everest Dağı’na çıkmak birçokları için belki de hiç mümkün olmayacak. Yine de, bilgisayarınızın başında Everest’in 5,545 metrelik yükselikliğe kadar çekilen sayısız görüntüsüne bakabileceksiniz.

Google Maps Street View, Amazon’daki yağmur ormanları ve sualtı dünyasının güzelliklerinin ardından, eşşiz doğa manzaralarına Everest Dağı’nı da ekledi.

Everest Dağı’nın da eklenmesiyle, Google Maps yedi kıtadaki en yüksek dört dağın dördüne ait manzaraları internet ortamına taşımış oldu. Bu dağlar, Avrupa’nın en yüksek noktası olan Elbrus (5,642 metre), Kuzey ve Güney Amerika’nın en yüksek dağı Aconcagua (6,960 metre) ve Afrika’nın zirvesi olan Kilimanjaro (5,895 metre).

5,545 metredeki kamptan bir görüntü.

Google Maps ekibi, dağların fotoğraflarını çekmek için hafif kameralar ve balıkgözü objektifli tripod kullandı.

Everest’in 5,545 metre yükseklikteki kampına ulaşmak için, Google ekibi 12 günde 113 kilometre mesafe kat etti. Ekibin yer sarsıntıları ve birçok ufak çaplı heyelana maruz kaldığı macerada çektiği görüntüler, iPhone ve Android tabanlı telefonlarda da görülebilir.

Kaynak: Teknolojide
Oppo Forum Google News

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here