En İyi Windows dizüstü bilgisayarları 2022 - Oppo Forum
e
sv

En İyi Windows dizüstü bilgisayarları 2022

353 okunma — 19 Mayıs 2022 20:57
En İyi Windows dizüstü bilgisayarları 2022

En İyi Windows dizüstü bilgisayarları 2022! Aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce Windows dizüstü bilgisayar var, bunların çoğu benzer özellikler ve tasarımlar sunuyor, bu yüzden doğru olanı bulmak zor olabilir. Güçlü bir oyun makinesi mi arıyorsunuz yoksa daha taşınabilir bir şeye mi ihtiyacınız var? Belki biraz daha çok yönlü bir şey istersiniz, bu durumda 2’si 1 arada bir ihtiyaçlarınıza uygun olabilir. Bir dizüstü bilgisayar satın almanın büyük bir karar olduğunu biliyoruz, bu yüzden neyin önemli olduğunu, neyin olmadığını ve neyin tamamen önleneceğini açıklamak için buradayız. Dell’den hp’ye ve Razer’a, şu anda mevcut olan en iyi Windows dizüstü bilgisayarları burada bulunabilir.

En iyi Windows dizüstü bilgisayarlarını nasıl seçtik

TechnoBuffalo, XDA Developers ve Android Central gibi yayınlar için her kategoriden ve büyük üreticiden çok sayıda dizüstü bilgisayarı test ettim ve inceledim. İş için her gün bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve fotoğraf ve video düzenleme gibi daha yoğun görevler yapmam gerektiğinde. Bir dizüstü bilgisayar aynı zamanda seyahat için en sevdiğim cihazdır çünkü bana en iyi işimi yapmam için performans, pil ömrü ve ekran boyutu sağlar. Bu listeye ulaşmak için tüm büyük üreticilerin tekliflerini analiz ettik ve modelleri pil ömrü, ekran boyutu ve çözünürlüğü ve genel güç seviyesi gibi temel özelliklere göre karşılaştırdık.

En iyi Windows dizüstü bilgisayarları için alışveriş yaparken göz önünde bulundurulması gerekenler

Bir dizüstü bilgisayar satın almadan önce, performans, pil ömrü ve ekran boyutu gibi göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Seçiminiz ayrıca cihazınızı nasıl kullanmayı planladığınıza, ne sıklıkta kullanacağınıza ve neleri karşılayabileceğinize de bağlıdır. İyi haber şu ki, sürekli yolda olsanız veya yaratıcı çalışmalar yapıyor olsanız da, her kullanıcı için bir Windows dizüstü bilgisayar var. Arama sırasında Ne aramak için burada.

İşlemci

Merkezi İşlem Birimi veya CPU, dizüstü bilgisayarınızın en önemli bileşenlerinden biridir. Daha yeni Windows dizüstü bilgisayarlarda genellikle 6 veya 8 işlemci çekirdeği sunabilen 11. veya 12. Nesil Intel Core i5 ve i7 işlemciler bulunur. Bazı makineler, Ryzen 5000 veya 6000 dahil olmak üzere AMD’nin işlemcilerini tercih ediyor. Bir dizüstü bilgisayarın işlem gücünü değerlendirmenin en kolay yollarından biri, GHz cinsinden ölçülen saat hızına ve cpu’daki çekirdek sayısına bakmaktır. Daha yüksek saat hızlarına ve daha fazla CPU çekirdeğine sahip bir işlemci görevleri daha hızlı tamamlayabilir ve yüksek çözünürlüklü video düzenleme gibi yoğun işler yapmayı planlayan kullanıcılar için uygundur. Bu, yatırım yapmak isteyeceğiniz bir alandır, çünkü bu donanımdan sonra bu donanımı yükseltemezsiniz.

Hafıza

Bilgisayarınızın Rasgele Erişim Belleği veya RAM’i dizüstü bilgisayarınızın performansında ayrılmaz bir rol oynar. RAM, uygulamalara verileri geçici olarak depolamak ve bunlara erişmek için bir yer sağlar. Eğer aynı anda bir çok uygulamalar kullanırsanız, daha fazla RAM ile bir dizüstü isteyeceksiniz. Daha temel görevler için en az 8GB RAM kullanmanızı öneririz, ancak yaratıcı uygulamalar kullanıyorsanız 16GB kullanmanızı öneririz. Dizüstü bilgisayarınızın belleği ne kadar fazla olursa, görevleri o kadar hızlı tamamlar. Dizüstü bilgisayarlar genellikle kullanıcıların gerçeklerden sonra belleği yükseltmelerine izin vermez, bu nedenle satın aldığınız yapılandırmaya bağlı kalabilirsiniz.

Depolama

Çoğu modern dizüstü bilgisayar, verileri depolamak ve bunlara erişmek için katı hal sürücülerine (SSD) güvenir. Bir SSD, geleneksel bir sabit diskten farklı bir teknoloji kullanır ve SSD’lerin hareketli parçalardan yoksun olması nedeniyle genellikle geleneksel bir sabit diskten daha hızlı ve daha güvenilirdir. Özellikle oyun ve içerik oluşturma için iyi olan dosyaları ve diğer uygulamaları yükleme süresini azaltabilirler. 256GB ssd’li bir dizüstü bilgisayar öneririz, ancak bunu karşılayabilirseniz, depolama alanı zamanla kullandıkça hızlı bir şekilde doldurabileceğinden 512GB veya hatta 1tb’ye yükseltmelisiniz.

İlginizi Çekebilir!  iklimim com Güvenilir mi?

Grafik

Bilgisayarınızın Grafik İşlem Birimi veya GPU, cihazınızın CPU’SU tarafından işlenen verileri görüntüler. GPU olmadan ekranınızda hiçbir şey göremezsiniz. Dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda, iki seçeneğiniz vardır: entegre veya özel. Tümleşik grafiklere sahip bir dizüstü bilgisayar, CPU’YLA aynı çipte bulunan gpu’yu bulur. Ancak, daha yoğun görevler için tasarlanan dizüstü bilgisayarlarda kendi belleğine sahip özel grafik kartları bulunur.

Nvidia’nın 30 serisi GPU’ları gibi özel bir grafik kartına sahip dizüstü bilgisayarlar, daha yüksek kare hızlarında daha yüksek doğrulukta grafikler görüntüleyebilir. Özel grafiklere sahip dizüstü bilgisayarların dezavantajlarından biri, genellikle daha büyük ve daha ağır olmaları, dolayısıyla daha az taşınabilir olmalarıdır. Ayrıca daha fazla güç gerektirirler, bu da gün boyunca pil ömrünüzü daha yakından izlemeniz gerekebileceği anlamına gelir.

Görüntülemek

Dizüstü bilgisayarınızı nasıl kullanmayı planladığınız, ihtiyaçlarınıza en uygun ekran boyutunu ve çözünürlüğünü belirlemenize yardımcı olabilir. Daha küçük ekranlı bir dizüstü bilgisayar genellikle daha hafiftir ve sürekli bir yerden bir yere hareket eden insanlar için iyidir. Dizüstü bilgisayarınızı her gün taşımayı planlıyorsanız, 13 ila 15 inçlik bir ekran rahat bir boyuttadır. Ancak, yalnızca ara sıra dizüstü bilgisayarınızla seyahat ediyorsanız, daha büyük bir şey düşünebilirsiniz. Daha büyük bir ekran, Final Cut Pro ve Premiere Pro gibi video düzenleme uygulamalarında çoklu görev yapmak ve zaman çizelgelerine bakmak için size daha fazla ekran gayrimenkulü sağlayacaktır. Daha büyük ekranlı dizüstü bilgisayarların genellikle daha güçlü bileşenler içerdiğini ve genellikle daha ağır olduğunu unutmayın.

1080p (Full HD) ekran, web’de gezinme ve kağıt yazma gibi genel kullanım için iyi olacaktır. Yaratıcı çalışma ve oyun için yüksek çözünürlüklü bir ekran öneriyoruz – 1440p (Quad HD) veya 3840 × 2160 (4K). Daha yüksek çözünürlüklü ekran, daha keskin bakmak ve fotoğraf ve video daha küçük ayrıntıları görmek için izin yapacak. Listemizdeki seçeneklerden bazıları, bir LED’in her pikseli bağımsız olarak aydınlattığı, renk ve kontrast üzerinde hassas kontrol sağlayan OLED ekranlara sahiptir. OLED TV’lerde bulacağın teknolojiyle aynı.

Güvenilir renk doğruluğuna sahip bir ekran, yaratıcı çalışmalar için de idealdir, çünkü resimlerinizin ve videonuzun mümkün olduğunca gerçek hayata yakın görünmesini sağlayabilirsiniz. sRGB renk gamının% 90 ila% 100’ünü kapsayan bir ekrana ihtiyacınız var. Bazı dizüstü bilgisayarlar Srgb’den% 26 daha fazla renk alanı sunan DCI-P3 desteği ile bunun bir adım ötesine geçiyor, bu da DCI-P3’ün daha doygun ve canlı bir görüntü için daha geniş bir renk yelpazesi sağladığı anlamına geliyor.

Bağlantı

Dizüstü bilgisayardaki bağlantı noktaları, monitör ve harici sabit disk gibi çeşitli çevre birimlerini takarak daha akıllı, daha hızlı ve daha uzun süre çalışmanıza olanak tanır. USB-A bağlantı noktaları endüstri standardıdır ve hala önemli bir rol oynamaktadır, ancak bir sonraki dizüstü bilgisayarınızın medyayı hızlı bir şekilde içe ve dışa aktarmak için USB-C ve Thunderbolt 4 gibi daha modern yüksek bant genişliği bağlantı noktalarına sahip olmasını isteyeceksiniz. Bir Ethernet portu doğrudan ev ağınıza bağlanmanıza izin verir ve Wi-Fi’den daha güvenilirdir, bir HDMI portu ise dizüstü bilgisayarınızı harici bir ekrana bağlayabilir. Bu arada, çok fazla fotoğraf ve video işlerseniz, yerleşik bir kart okuyucu iyidir çünkü ekstra dongle’lara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

İlginizi Çekebilir!  KoçGpt Nedir? Koç Gpt Nasıl Kullanılır? Koç Yapay Zekasını Tanıttı!

Ek bağlantı noktalarına ihtiyacınız varsa, dizüstü bilgisayarınızı ek bağlantı seçenekleriyle güçlendirmek için bir USB hub satın alabilirsiniz. Ancak, hiçbir şey yerleşik bir bağlantı noktasının rahatlığını yenemez.

Pil ömrü

Bir dizüstü bilgisayara sahip olmanın eğlencesi mobil olmak ve bir elektrik prizinden uzakta olmaktır. Herhangi bir yerden çalışma özgürlüğüne sahip olmak güzel hissettiriyor. Ancak bu özgürlük aynı zamanda bir endişe katmanı da ekliyor. Sahada çalışırken piliniz biterse, bu bir e-posta gönderememek veya önemli bir projeyi bitirememek anlamına gelebilir (bu toparlama gibi).

Dizüstü bilgisayarınızın pilinin ne kadar süre dayanacağı, nasıl kullandığınız ve kaputun altında hangi işlemcinin bulunduğu gibi birçok faktör tarafından belirlenir. Kaputun altında ne kadar fazla işlem gücünüz varsa, dizüstü bilgisayarınızın o kadar sık şarj edilmesi gerekir. Gün ne olursa olsun, modern bir laptop zor bir gün işten kurtulmasının bir pil olmalıdır.

Boyut ve ağırlık

Günlük iş akışınız, hangi dizüstü bilgisayarın boyutunun ve ağırlığının sizin için uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olur. Ağırlık için iyi bir orta zemin 3 pound ila 5 pound ve 13 inç ile 16 inç arasında bir ekrandır. Yalnızca taşınabilirliği önemsiyorsanız, 13 inç ekranlı bir dizüstü bilgisayar rahat bir boyuttadır ve iyi bir performans ve pil ömrü dengesi sunar. Öte yandan, çok sayıda fotoğraf ve video oynatır veya düzenlerseniz, daha büyük bir şey düşünebilirsiniz. Daha fazla ekran gayrimenkulüne sahip olmanın dezavantajı, dizüstü bilgisayarınızın daha ağır ve daha az taşınabilir olmasıdır. Mükemmel bir boyut yok, bu yüzden sizin için uygun olanı seçmelisiniz.

En iyi Windows dizüstü bilgisayarlar: Yorumlar ve Öneriler

Bir Windows dizüstü bilgisayarda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek ilk adımdır. Bir sonraki adım, çok sayıda seçeneği incelemek ve ardından sizin için en uygun olanı seçmektir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, farklı fiyatlarla çok sayıda model ve konfigürasyon var, bu yüzden sadece birini seçmek söylenenden daha kolay. Belirli kategorilerde en iyi seçenekleri bularak işinizi mümkün olduğunca kolaylaştırmaya çalıştık.

Genel olarak en iyisi: Dell XPS 15

Genel olarak en iyisi: Dell XPS 15

Genel olarak en iyisi: Dell XPS 15

Kullanılmış veya yenilenmiş olarak satın alın: eBay

Neden kesimi yaptı: En yeni özellikler, bir OLED dokunmatik ekran ve sağlam, zarif bir tasarıma sahip Dell XPS 15 hala en iyisi.

Spekülasyonlar

 • İşlemci: Intel Core i5, i7, i9
 • GPU: Intel Irıs Xe, Nvıdıa GeForce RTX 3050, Nvıdıa GeForce RTX 3050 Tİ
 • RAM: 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB
 • Depolama: 512 GB SSD, 1 TB SSD, 2 TB SSD
 • Ekran boyutu: 15,6 inç FHD + (1920 × 1200), 15,6 inç OLED (3456 × 2160), 15,6 inç UHD + (3840 × 2400)
 • Boyutlar: 13.56×9.06×0.73
 • Ağırlık: 4.06
 • Bağlantı: 2 Thunderbolt 4, 1 USB 3.2 Gen 2 Tip-C, 1 USB 3.2, WiFi 6, Bluetooth 5.2
İlginizi Çekebilir!  Gönderilerim Ana Sayfaya Düşmüyor İnstagram Hatası

Artıları

 • Güzel OLED dokunmatik ekran
 • Çok sayıda bağlantı noktası
 • Sağlam, zarif tasarım

Eksiler

 • 720p web kamerası

Dell’in XPS serisi, performansı, taşınabilirliği ve tasarımı nedeniyle gözden geçirenler ve tüketiciler arasında uzun zamandır favori olmuştur. 2022 için güncellenen XPS 15, kalabalık Pencere pazarındaki yerini oyarken mantoyu ileriye taşıyor. 12. Nesil Intel Core işlemci (i5, i7 ve i9), 64 GB’a kadar RAM ve 15,6 inç OLED dokunmatik ekran (16: 10 en boy oranı) ile XPS 15, performans ve tasarım açısından Apple’ın M1 donanımlı MacBook Pro’suna en yakın rakip.

Bunu karşılayabilirseniz, XPS 15’i GeForce RTX 3050 Ti ekran kartıyla yükseltebilir ve oyun oynamanız ve yüksek çözünürlüklü videoları düzenlemeniz için size bol miktarda güç sağlayabilirsiniz. Aygıtı, dosyalar, resimler ve videolar için bol miktarda depolama alanı olan 2 TB SSD depolama alanıyla da yapılandırabilirsiniz. XPS 15 ayrıca iki Thunderbolt 4 USB-C bağlantı noktası, bir USB 3.2 Type-C bağlantı noktası ve yerleşik bir SD kart okuyucuya sahiptir. Diğer yapılandırma seçenekleri arasında Full HD Plus (1920 × 1080) dokunmatik olmayan ekran ve 500 nit parlaklığa sahip Ultra HD Plus (3849 × 2400) dokunmatik ekran bulunur.

XPS 15’in tasarım ve performans açısından üstesinden gelmek zordur ve özel ihtiyaçları karşılamak için çeşitli yapılandırma seçenekleri vardır. Bu nedenle Dell’in xps’si Windows pazarında çok seviliyor ve XPS 15’in neden en iyi genel seçimimiz olduğu.

En iyi oyun Bilgisayarı: Asus ROG Zephyrus G15

En İyi Oyun Bilgisayarı Asus ROG Zephyrus G15

En İyi Oyun Bilgisayarı Asus ROG Zephyrus G15

RESİMMMM

Kullanılmış veya yenilenmiş olarak satın alın: eBay

Neden kesinti yaptı: Asus ROG Zephyrus G15 etkileyici bir güç, taşınabilirlik ve fiyat dengesi sunuyor.

Spekülasyonlar

 • İşlemci: AMD Ryzen 9
 • GPU: Nvıdıa GeForce 3070 Ti, Nvıdıa GeForce 3080 Ti
 • RAM: 16 GB
 • Depolama: 1 TB SSD
 • Ekran boyutu: 15.6 inç WQHD (2560 × 1440)
 • Boyutları: 13.98 x 9.57 x 54
 • Ağırlık: 4.19 kg
 • Bağlantı: HDMI 2.0b, 2 USB 3.2 Tip-A, LAN, 2 USB 3.2 Gen 2 Tip-C, microSD kart okuyucu,
 • Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2

Artıları

 • Bir oyun dizüstü bilgisayarı için ince ve hafif
 • Mükemmel pil ömrü
 • En son AAA başlıklarını yüksek ayarlarda oynatabilme

Eksiler

 • 720p web kamerası

Asus Rog’un Zephyrus G15 GA503’Ü performans, taşınabilirlik veya pil ömründen ödün vermeyen hafif bir oyun dizüstü bilgisayarıdır. 15 inç 240Hz WQHD ekrana sahip ve 4 pound’un biraz üzerinde ağırlığa sahip olan Zephyrus G15, AAA başlıklarını ve planladığınız Yakınlaştırma çağrılarını ele alacak kadar güçlüdür.

Mevcut tüm konfigürasyonlar AMD’nin Ryzen 9 6900HX işlemcisini sunuyor ve şimdi Nvidia’nın GeForce RTX 3080 Ti ile donatabilirsiniz. Tüm modellerde 1 TB SSD ve HDMI 2.0b, iki adet USB 3.2 Type-A, iki adet USB 3.2 Type-C, bir Ekran Bağlantı Noktası ve bir microSD kart okuyucu dahil olmak üzere bir bağlantı noktası kombinasyonu sunulurken, 8GB veya 16GB RAM arasında da seçim yapabilirsiniz. Zephyrus G15 ayrıca Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 ve tek bir şarjla yaklaşık 8 saat dayanabilen bir pili de destekler.

Fiyat için Asus ROG Zephyrus G15, mükemmel performans, mükemmel ekran ve uzun ömürlü pil sunan etkileyici bir oyun dizüstü bilgisayarı.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli