En İyi Video Oynatıcı Programları - Oppo Forum
e
sv

En İyi Video Oynatıcı Programları

1363 okunma — 19 Mart 2021 05:46
En İyi Video Oynatıcı Programları Nelerdir? OppoTR.Com

Herkesin mükemmel bir video oynatıcısına ihtiyacı vardır. Bu yüzden her kullanıcı en iyi video oynatıcı programı yada diğer bir deyişler en iyi video player programını arar. Bilgisayarınızla veya Mac’inizle birlikte gelen araçlar idare eder olarak işe yarasa da buna daha iyi bir çözüm bulmanız gerekir. İşi en az karışıklıkla tamamlamak için en basit programları mı arıyorsunuz? Yoksa resim ve ses oynatımının her yönü üzerinde ince kontrol imkanı tanıyan bir araç mı arıyorsunuz?

Tabii ki sadece bir video oynatıcı kullanmakla sınırlı değilsiniz. Farklı görüntüleme türleri için farklı bir program da kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak seçim yapabileceğiniz çok sayıda programla birlikte, hangisini kullanmanız gerektiğini seçmek zor olabilir.

Bu nedenle bu önemli yazıda ücretsiz en iyi video oynatıcı Top5 listemizi hazırladık. Sizin için uygun olanı bulmak üzere okumaya devam edebilirsiniz:

1- VLC Media Player

+ Mükemmel Dosya Formatı Çeşitliliği
+ Eklentiler ile Geliştirilebilirlik
+ Altyazı İndirme Özelliği

>>> VLC Media Player 3.0.0 İndirmek İçin Buraya Tıklayın <<<

Şüphesiz VLC Media Player şimdiye kadar yaratılmış en iyi ücretsiz video oynatıcılardan biridir. Dosya biçimi desteği açısından akla gelebilecek her platform için kullanılabilir. Tema yüklenebilir ve uzantıları destekler. Program yerel videoları veya DVD’leri oynatmak için veya web’den içerik akışı yapmak için de kullanılabilir. Arabirim tam istediğiniz gibi basit ve isteğinize göre düğmeleri özelleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir!  pdf rani com Türkiye

VLC Media Player temel oynatmanın yanı sıra ses ve video filtreleri de içermektedir. Böylece mümkün olan en iyi performans için dosyalarınızın görünümü ve sesiyle oynayabilirsiniz. Ayrıca senkronize olmayan ses ve videoyu hizalamanızı kolaylaştıran kullanışlı bir senkronizasyon işlevi de vardır. Bu özellikleriyle VLC, en iyi video oynatıcı listemizde 1. sırayı hak ediyor.

VLC Media Player yalnızca altyazıları desteklemekle kalmaz aynı zamanda internetten altyazıları indirmek için bir araç içerir.

2- Media Player Classic Home Sinema

+ Mükemmel Dosya Formatı Çeşitliliği
+ Gelişmiş Tasarım Düzenlemesi
– Sadece Windows’ta Çalışması
– Artık Güncelleme Almayacak Olması

Uzun süredir Windows kullanıcısıysanız Media Player Classic Home Cinema size hemen tanıdık gelecektir. Neyse ki büyükbaba Windows Media Player’la olan benzerliği Windows’daki aynı özellik kümesi ile sınırlı olacağı anlamına gelmiyor.

MPC-HC standart olarak çok sayıda video formatını desteklemesinin yanı sıra TV kartlarını da desteklemektedir. Bir DVB aracı olarak kullanılmaktadır. Ne yazık ki program sadece Windows için mevcut.

Üzülerek belirtmeliyiz ki maalesef programın geçerli sürümü son sürüm olacak gibi görünmektedir. Media Player Classic Home Cinema şu anda gereksinimlerinizi karşılıyor bu bir sorun olmayacak. Ancak gelecekte yeni özelliklerin ve güncellemerin eklenmesini beklemeyin.

En İyi Video Oynatıcı Programları Nelerdir? OppoTR.Com

En İyi Video Oynatıcı Programları Nelerdir? OppoTR.Com

3- GOM Player

+ Mükemmel Dosya Formatı Çeşitliliği
+ Akıllı Telefon ile Kontrol İmkanı
+ Dahili Codec Bulucu
– Karmaşık Arayüz

İlginizi Çekebilir!  Redmi K30 5G için sevindiren tarih açıklaması

Gretech Online Movie Player (GOM Player) temellerin ötesine geçiyor. Kutudan çıkan format desteği etkileyici ve 360 derece videolar içeriyor. Ayrıca oynatamayacağınız bir videoyla karşılaşırsanız entegre bir codec bulucu var. GOM Player aynı zamanda videolar için altyazıları da sizin için bulacaktır.

Hafif tuhaf arayüzü biraz alışması zor görülmektedir. Ayrıca akıllı telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanmanızı sağlayan çok hoş bir dokunuş olan bir mobil uygulaması vardır.

4- KMPlayer

+ 360 Derece Video Oynatma
+ VR Video Desteği
– Arayüzdeki Reklam Kalabalığı

Mac, Windows, iOS ve Android için kullanılabilir olan KMPlayer 360 derecelik video ve VR desteği gibi özelliklerle temel video oynatmanın çok ötesine geçmektedir.

KMPlayer’ı kullanarak DVD’leri ve yerel olarak depolanan videoları izleyebilir veya web’den içerik akışı gerçekleştirebilirsiniz. Oynatıcı modern ve minimal görünümdedir. Kişiselleştirmek isterseniz temalar için destek vardır. Altyazı arama fonksiyonu olmamasına rağmen desteği ve düzeltme seçenekleri etkileyicidir.

KMPlayer’ın kontrolleri ve kullanımı kolaydır. Birlikte yüklenen ve göz önüne alınması gereken ek paket yazılımı vardır. Yan panelde ise oldukça reklam dolu ve dikkat dağıtıcıdır. Hem de gizlenebilir olmasına rağmen…

İlginizi Çekebilir!  CS2 Mikrofon Sorunu

5- 5K Player

+ Mükemmel Dosya Formatı Çeşitliliği
+ Dahili Video İndirme Eklentisi
+ AirPlay Desteği

5KPlayer çok şık bir tasarıma sahiptir. Arabirimi harika ve ihtiyacınız olan tüm kontrollere kolayca erişilebilirdir. Etkileyici video formatı desteği ve 5KPlayer medya kitaplığınızı sizin için organize ediyor.

5KPlayer yerel videoları oynatmaktan ve yönetmekten başka birçok özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda Youtube, Vimeo, Facebook ve daha pek çok siteyi de içeren entegre bir video indirme fonksiyonu da sunar. Kesinlikle önemli bir bileşen değil ancak size ayrı bir program yüklemenin zamanını kazandıracak güzel bir ekstra.

Bir başka hoş ekstra ise AirPlay desteği. Size 5KPlayer’dan diğer cihazlara içerik aktarma seçeneği sunmaktadır. Ayrıca programı çevrimiçi radyo istasyonlarını dinlemek için de kullanabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli