DJI’ın sürpriz akıllı saat modeli ortaya çıktı - Oppo Forum
e
sv

DJI’ın sürpriz akıllı saat modeli ortaya çıktı

749 okunma — 27 Kasım 2019 10:48
DJI akıllı saat drone
DJI akıllı saat drone

Drone pazarının lideri konumunda yer alan DJI, bu sefer bir akıllı saat modeli ile karşımıza çıktı. Peki bu saatin tam olarak amacı ne?

DJI’ın drone modelleri akıllı telefonlar, el hareketleri ya da harici kontrolcüler ile kontrol edilebiliyor. İşte firma bu sürece bir yenisini daha ekleyecek gibi görünüyor. Çünkü kısa süre önce aşağıda görebileceğiniz ilk gerçek görselleri sızdırılan DJI Watch akıllı saat modeli yolda bulunuyor. Zorlu şartlara özel olarak hazırlanan saat, sağ üst köşesinde bir “joystick” barındırıyor. Bu joystick’in arayüzde gezinmekten çok kablosuz olarak bağlanılan drone’ları kontrol etmek için koyulduğu düşünülüyor. Oldukça büyük olduğu görülen akıllı saat, ekranında drone kamerasından gelen anlık görüntüyü de gösterecek deniyor. Henüz yüzde 100 net bilgilerin olmadığı saatin, tam olarak ne zaman çıkacağı da bilinmiyor. Ancak bu ürün kişisel çekim yapılan “aksiyon anları” için harika görünüyor. Yerleşik GPS birimleriyle drone’ların bu saati sürekli ve kararlı olarak takip edebileceği de düşünülüyor. Ayrıca saatin yerleşik sensörleriyle el hareketleriyle drone kontrolünü de yeni bir seviyeye çıkarabileceği tahmin ediliyor.

DJI akıllı saat drone
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI, en son Mavic Mini isimli drone modelini tanıtmıştı

Mavic Mini, hatırlarsınız özellikle boyutuyla dikkat çeken bir drone olmuştu. Sadece 249 gram ağırlığıyla inanılmaz hafif olan ve katlanabilir ufak boyutlu gövdesiyle cepte dahi taşınabilecek bir seçenek oluşturan Mavic Mini, hatırlamak adına tam dolu piliyle 30 dakika boyunca havada kalabiliyor. Kullanmak için FAA onayına dahi gerek olmayan model, 4 km menzil içerisinde kontrol edilebiliyor. 2.7K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebilen modelin merkezinde 1/2.3 inç boyutunda 12 megapiksel bir sensör yer alıyor. Üç eksende görüntü sabitleme özellikli bu kamera, 1080P’de 60 FPS seviyesine çıkabiliyor.

İlginizi Çekebilir!  Redmi K30 ve sızan ilginç arka tasarımı

İlgili Video

Kaynak: LogOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli