Alman Kurdu Genel Özellikleri - Oppo Forum
e
sv

Alman Kurdu Genel Özellikleri

1927 okunma — 13 Ekim 2020 08:38
Alman Kurdu Genel Özellikleri

Alman Kurdu, ilk olarak 18.yüzyılın sonlarında Almanya’da Max Von isminde bir denizci tarafınca geliştirilmiştir. Güvenilir, sadık ve güzel bir köpek üretmek için meydana getirilen ırk emekleri sonucunda ortaya çıkan Alman Kurdunun geliştirilmesi 30 yıldan fazla süre almıştır. Sonrasında köpeğin gelişimini tamamlaması ile Almanya’da polis kuvvetleri ve Alman ordusunun bir parçası haline gelmiştir. Son aşama sıkıntılı şartlara olan dayanıklılığı ile malum Alman Kurdu kuvvetli, parlak zeka ve eğitilebilir yapısı ile kısa sürede dünyanın en popüler köpekleri arasına girmiştir.

Son aşama sadık ve akıllı kişiliği ile muhteşem aile hayvanı olma özelliğine haiz Alman Kurdu günümüzde hem aile arkadaşı hem de haber alma köpeği olarak tercih edilmektedir. Yabancılara karşı oldukça davranışlarında ölçülü davranması onu her daim iyi bir bekçi köpeği yapmaktadır. Ek olarak çekince anında sahibine haber veren mutlu köpekler olarak bilinmektedir. Doğru bir eğitim ile muhteşem hünerler sergileyebilen nadir türler arasındadır.

Alman Kurdu Genel Özellikleri

Alman Kurdu Genel Özellikleri

Alman Kurdu Kişiliği

Alman Kurdu daha oldukca kendi başına olması ile bilinmektedir. Her ne kadar yırtıcı bir görünüme haiz olsa da saldırgan bir tür değildir. Arkadaşlık mevzusunda oldukça seçici davranan yapısı her daim dikkatli olmasına olanak sağlamaktadır. Sadece bir kişiye bir kez bağlandığı süre asla bırakmadığı bilinir. Kişiliği son aşama sadık bulunduğunu göstermektedir. Ailesine karşı her daim koruyucu ve kollayıcı olması ile muhteşem bir bekçi köpeği olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir!  Temu Kupon Kodu: Alışverişlerinizi Daha Uygun Fiyatlarla Yapın

Parlak zeka ve akıllı kişiliği Alman Kurdunun son aşama eğitilebilir olmasına olanak sağlamaktadır. Bu mevzuda bir oldukca hünerleri ile nam salmış bu sempatik dostumuz sağır bir kişiyi uyandırmak, kapı zili çalmak hatta yaklaşan tehlikelere karşı tedbir almaya kadar saymakla bitmeyecek türden. Sadece bu türünde en negatif kişiliği asla yalnız kalamamasıdır. Uzun süre yalnız bırakılması durumuna agresif hareketler gösterebilmektedir. Eğer Alman Kurdunu görmezden gelir ve onunla ilgilenmezseniz havlayarak ve diş atarak tepki vermektedir.

Alman Kurdu Sıhhat Durumu

Alman Çoban köpeği tertipli beslenme ve uygun çevre koşullarının oluşturulması durumunda oldukça uzun süre hayatta kalabilmektedir. Her daim kaliteli köpek maması ve rejime uygun beslenme ile averaj yaşam beklentisi 9 ile 13 yıl içinde değişim gösterdiği bilinmektedir. Öteki pek oldukca köpek cinsinde olduğu şeklinde Alman Çoban köpeği içinde bazı kalıtsal hastalıklar görülebilmektedir.

Köpeğinizin her daim sıhhatli bir yaşam sürmesi için kişisel bakım uygulamalarını dikkatsizlik etmeyiniz. Ek olarak beslenme, rutin egzersiz, temizlik ve baytar muayenesi oldukça önemlidir. Vücut direncinin her daim yüksek kalması ve bağışıklık sisteminin korunması için Alman Çoban köpeğinize aşı uygulamaları yaptırmayı dikkatsizlik etmeyiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli