BOSCH E18 Hata Kodu - Oppo Forum
e
sv

BOSCH E18 Hata Kodu

1781 okunma — 07 Aralık 2019 08:51

BOSCH E18 Hata Kodu

BOSCH E18 Hata Kodu ile ilgili en detaylı ve güncel bilgilere yer verilmiştir. BOSCH Markalı çamaşır makinesi sahiplerinin E 18 Hatası ile sık karşılaşmasından dolayı bunu nasıl çözeceklerini ve ne yapmaları gerektiğini anlatıyoruz.

BOSCH ve diğer markalara ait bulaşık veya çamaşır makinesi gibi aletlerin verdiği E 18 Hata Kodu telaş edilecek derecelerde sorunlardan kaynaklanmamaktadır. Bu hatanın sebebi olarak makinenizin su boşaltma giderlerinin tıkanması sonrasında içerisindeki suyu dışarı aktaramamasından kaynaklanıyor.

Bu tür sorunlarla karşılaştıktan sonra bunun neyin sebep olduğunu ve nasıl düzeltileceğini bilmek müşteri için çok önemlidir. Çağıracağınız servisin işini doğru yapıp yapmadığını kontrol edebilir ve ödeyeceğiniz ücret hakkında önceden bilgi sahibi olabilirsiniz.

BOSCH Çamaşır Makinesi E 18 Hatası

BOSCH Çamaşır Makinesi E 18 Hatası Kodu ile karşılaşıyorsanız bunun sebebi yüksek ihtimalle makinenizin pompa motoruna sıkışan boncuk, metal para gibi küçük şeylerin tıkamasıyla meydana gelir. Tabi ki BOSCH markalı beyaz eşyalarda E18 Hata Kodu almanızın tek sebebi bu değildir.

BOSCH E 18 Hatası

Bu yazımızın asıl sebebi sizin sorunu tespit edip tamir etmeye çalışmanız değil, sorunu anlayıp servisin işini doğru yapıp yapamadığını kontrol etmeniz içindir. Sizin yapacağınız yanlış bir şey makinenize ciddi hasarlar vermenize sebep olabilir.

İlginizi Çekebilir!  Karcher SC 3 Buhar Vermiyor 2023

Neden Olur?

BOSCH E18 Hata Kodu alıyorsanız bunun neden olabileceğini maddeler halinde açıklıyoruz.

  • Pompa Motoruna Sıkışan metal para, boncuk gibi şeyler tıkanmaya sebep olur.
  • Pompa Motoru Arızası
  • Ana Kart Arızası
  • Gırtlak Hortum Topunun Kireçlenmesi

Bu tip durumlarda kesinlikle siz çözüm üretmeye çalışmayın ve E18 Hata Kodu ile servisinize bilgi vererek yardım isteyin.

Çözümü

BOSCH E 18 Hatası çözümü için servisi çağırmanız gerekmektedir. Sizin yapabileceğiniz ilk önlem olarak pompa motorunun kapağını açıp içerisini temizlemek olabilir. Gelen servis yukarıda verdiğimiz sebepleri teker teker inceleyerek E18 Hata Koduna sebep olan sorunu bulacak ve tamir edecektir.

Kaynak: SiberStar.ComOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli