Bilgisayar Ekranı Ters Döndü, Çözümü - Oppo Forum
e
sv

Bilgisayar Ekranı Ters Döndü, Çözümü

1015 okunma — 07 Aralık 2019 08:47

Bilgisayar Ekranı Ters Döndü, Çözümü

Bilgisayar Ekranı Ters Döndü sorununu en basit yöntemiyle nasıl çözebileceğinizi anlatıyoruz, ne yapabilirim veya nasıl düzelir gibi sorulara son vermek adına en açıklayıcı çözüm yazısını hazırlama gereği duyduk.

Bilgisayar’da oynarken bazen istemeden Ekranı Ters Döndürüyoruz veya bunun nasıl yapıldığını bilen şakacı yakınlarımız tarafından sık sık bu durumu yaşıyoruz. Bilgisayar Ekranı Ters Döndü veya Yan Döndü tarzı sorunları çözmek için yalnızca klavye tuşları yeterli olacak.

Windows İşletim Sistemine sahip Masaüstü veya Laptop Bilgisayarlarda sıklıkla rastlanan bu hatayı çözmek ve bir daha yaşamamak için aşağıdaki çözüm yolunu öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Ters Dönen Bilgisayar Ekran Görüntüsünü Düzeltme Yöntemi

Bilgisayar Ekranı Ters Döndü sorununu çözebilmek için kullandığınız Laptop veya Masaüstü Bilgisayarın klavyesinde kısa sürecek bir işlem yapmanız gerekecek.

CTRL + ALT + Yön Tuşu (Aynı Anda Basın)

Eğer Bilgisayar ekranınız ters döndüyse CTRL + ALT + Aşağı Yön Tuşuna aynı anda basmanız gerekecek. Aşağı yön tuşu ekranınızı normal görüntüye getirir.

Bilgisayarınızın ekranını döndürmek için yukarıdaki işlemleri kullanabilirsiniz. Ekran görüntüsü döndürme ve düzeltme işlemi yukarıda anlatıldığı kadar basittir. İnternet’deki karmaşık ve eski çözüm yollarını anlayamayan kullanıcılar için 2019-2020 yeniden hazırlandı.

İlginizi Çekebilir!  Amazon Sahipsiz Paketler Gerçek Mi?

Kaynak: SiberStar.ComOppo Forum Google News
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
avatar